Archiwum wiadomości 2019r.

DOP2019 fb01Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i Dowódca fregaty ORP „Gen. K. Pułaski” uprzejmie zapraszają młodzież szkół średnich województwa mazowieckiego do udziału w Konkursie historyczno-marynistycznym „Dwa oblicza Pułaskiego”.

karta nowy rok2019

Koledy 2019 13221 grudnia odbył się XXII „Wieczór z Kulturą", którym zakończyliśmy muzealny i artystyczny rok 2019 w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

zyczenia2019BN

swieta muzeumUprzejmie informujemy, że w dniach od 22 grudnia do 13 stycznia 2020 r. ekspozycje stałe i czasowe Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego będą nieczynne dla zwiedzających.

baner www KiepuraSerdecznie zapraszamy na XXIII koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’ 11 stycznia o godz. 18.00.

imageW piątek 13 grudnia po raz drugi spotkała się Rada Muzeum. Podczas posiedzenia obecni byli: Starosta grójecki Krzysztof Ambroziak, Członek Zarządu powiatu Andrzej Zaręba, Leszek Przybytniak – radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, historyk sztuki prof. zw. dr hab. Jan Wiktor Sienkiewicz, historyk sztuki dr Anna Rudek-Śmiechowska oraz historyk Rafał Wróblewski.

imageZnany badacz dziejów polskich artystów działających poza granicami kraju – prof. zw. dr hab. Jan Wiktor Sienkiewicz – spotkał się z warecką publicznością 13 grudnia 2019 roku.

imageMuzeum to nie tylko wystawy. W cyklu ,,Muzzeum Jazz” raczymy wszystkich zainteresowanych dźwiękami muzyki.

IMG 211411 grudnia w naszym Muzeum odbyło się spotkanie promujące książkę pt. „Żyli wśród nas” opracowanie i redakcja Andrzej Gut.

image10 grudnia w bibliotece pałacu Pułaskich odbyło się kameralne spotkanie z wierszami dr. Zbigniewa Kwiczaka.Znany w Warce społecznik dr Zbigniew Kwiczak jest autorem 6 tomików wierszy.

imgaeW dniach 4-6 grudnia w Muzeum Śląskim w Katowicach odbyło się Spotkanie Dyrektorów Muzeów prowadzonych i współprowadzonych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W spotkani wzięła udział dyrektor naszego Muzeum Iwona Stefaniak.

wystawa Polonica20192Obrazki z dawnego i współczesnego życia Polonii amerykańskiej oraz zatrzymane kadry z amerykańskich miast i miasteczek, zagościły w Warce. W parku przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego można zobaczyć wystawę „Jedźmy do Ameryki! Wycinki z historii Polonii amerykańskiej” zrealizowaną przez Instytutu POLONIKA.

imageMuzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zostało docenione po raz kolejny, w ramach IV edycji konkursu grantowego Grupy Żywiec otrzymało wsparcie w kwocie 10 000 zł na kontynuację projektu „Letnia strefa muzyki 2020”.

imageW ramach cyklu spotkań pt. AKADEMIA POLONIJNA zapraszamy na spotkanie autorskie z historykiem sztuki PROF. ZW. DR HAB. JANEM WIKTOREM SIENKIEWICZEM pt. ARTYŚCI ANDERSA.

imageZ okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego zaprasza na wyjątkowy „Wieczór z Kulturą”.

olimpiada historyczna0015 listopada 2019 r. odbyła się w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce kolejna edycja konkursu, którego celem jest poznawanie historii naszej małej ojczyzny i ochrona dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej.

image7 grudnia w sobotę o godz. 18.00 zapraszamy na XXIII koncert z cyklu ,,Muzzeum Jazz’’ – Gniewomir Tomczyk / Project.

IMG 1538aDo Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zawitał kolejny gość – dyplomata, wieloletni konsul Polski w Stanach Zjednoczonych, pisarz Mariusz M. Brymora.

image

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce poszukuje do zespołu osoby na stanowisko: