imageZ okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego zaprasza na wyjątkowy „Wieczór z Kulturą”.

21 GRUDNIA, sobota, godz. 19.00

„Gwiazdo świeć, kolędo leć”, to niezwykle wzruszający koncert kolęd i pastorałek napisany i zaaranżowany przez wybitnego kompozytora, pianistę i aranżera Włodzimierza Korcza.

Pośród kilku znanych kolęd usłyszymy przepiękne, nastrojowe i brawurowo wykonane pastorałki do tekstów najwybitniejszych polskich autorów: E. Brylla, W. Młynarskiego, M. Czapińskiej, ks. Twardowskiego i innych. Artyści, podczas koncertu tworzą niezwykły nastrój, który długo pozostaje w pamięci widzów.

Koncert wykonają:
Alicja Majewska  wokal
Olga Bończyk  wokal
Łukasz Zagrobelny  wokal
Włodzimierz Korcz – fortepian


W repertuarze koncertu m.in.: Gwiazdo świeć, kolędo leć, Bracia patrzcie jeno, Kolęda na ten rok, Pojedziemy saniami, Oj maluśki, maluśki, Raz do roku, Dzisiaj w Betlejem, Chrońmy te chwile, Z narodzenia Pana, Pójdźmy wszyscy do stajenki czy Nie było miejsca dla Ciebie. Po koncercie będzie można nabyć płytę repertuarem z koncertu i otrzymać autografy Artystów.

Informacje organizacyjne:

  • Bilety na koncert w cenie 80 zł od osoby będzie można zarezerwować przez Internet pod adresem rezerwacja@muzeumpulaski.pl lub w kasie muzeum: tel 48/667 20 20
  • Ilość miejsc jest ograniczona. Miejsca rezerwujemy wg kolejności zgłoszeń. Bilet uważa się za zarezerwowany po zapłaceniu.
  • Obowiązują stroje wizytowe.
  • W cenę wliczono wino i przekąski świąteczne.

 

O ARTYSTACH:

Alicja MajewskaALICJA MAJEWSKA – piosenkarka, ur. we Wrocławiu, absolwentka Wydziału Psychologii i Pedagogiki UW. Od 1971 r. śpiewała w zespole Partita. W 1974 r. rozpoczęła karierę solową - w tym właśnie roku zaprezentowała się szerszej publiczności w programie telewizyjnym złożonym z piosenek Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy” i dzięki temu występowi została zauważona przez środowisko, a także przez Mariusza Waltera, który zaproponował jej przygotowanie programu w stylistyce retro dla Studia 2. Do 1977 r. była związana z Teatrem na Targówku w Warszawie. Na lekcje śpiewu uczęszczała do prof. Olgi Łady. Koncertowała w wielu krajach Europy, Azji, a także w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Wylansowała szereg przebojów, m.in. „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Być kobietą”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”.

Wielokrotnie nagradzana na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Dokonała wielu nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i płytowych.
Owocem współpracy z innymi artystami są niezapomniane piosenki śpiewane w duecie (między innymi z Andrzejem Zuchą, Zbigniewem Wodeckim, Jerzym Połomskim, Dorotą Osińską, Grzegorzem Markowskim, Ryszardem Rynkowskim), jak również, opracowane muzycznie przez Włodzimierza Korcza, płyty z kolędami (pierwsza z nich z Łucją Prus i Jerzym Połomskim, następnie „Kolędy w Teatrze Stu” z Haliną Frąckowiak i Andrzejem Zauchą oraz trzecia ze Strzyżowskim Chórem Kameralnym).
Wykonuje również pieśni sakralne (nagrania płytowe, koncerty telewizyjne), bierze udział w oratoriach Włodzimierza Korcza i Ernesta Brylla.
Śpiewa teksty znakomitych autorów - głównie Wojciecha Młynarskiego. Na stałe współpracuje z kompozytorem i pianistą Włodzimierzem Korczem, autorem muzyki większości jej piosenek.

Olga BończykOLGA BOŃCZYK – aktorka, wokalistka, piękna, energetyczna i zmysłowa. Czerpie z życia garściami i realizuje swoje marzenia. Pochodzi z Wrocławia. Na tamtejszej Akademii Muzycznej ukończyła wydział wokalno-aktorski. Swoją karierę rozpoczynała w zespole Spirituals Singers Band, który w tamtych latach był jednym z najbardziej liczących się zespołów gospelowych w Polsce. W Warszawie artystka zbudowała swoją pozycję i markę artystyczną. Publiczność telewizyjna pamięta ją z bardzo intrygującej roli doktor Edyty granej w serialu „Na dobre i na złe”, a także z programu kulinarnego „SmaczneGO!”. Artystka obecnie występuje w wielu spektaklach wystawianych na deskach teatralnych (m.in. „Pozory mylą”, „Za rok o tej samej porze”, „Zdobyć Utrzymać Porzucić”, „Rozstania i Powroty”, „Pomalu, a jeszcze raz!” i „Cudowna Terapia”). W przygotowaniu są kolejne spektakle z jej udziałem. Obecnie Olga Bończyk dołączyła do zespołu aktorskiego w serialu „Barwy Szczęścia”, gdzie wciela się w postać uwodzicielskiej pani prawnik – Sylwi.
Od wielu lat w towarzystwie najlepszych polskich muzyków jazzowych koncertuje z recitalami, które cieszą się wielkim uznaniem słuchaczy.
Pierwszym solowym albumem artystki była płyta „Piosenki z klasą”. Dużym sukcesem okazała się płyta Olgi Bończyk z piosenkami Kaliny Jędrusik, pt. „Listy z daleka” nagrana z Polską Orkiestrą Radiową (listopad 2011) oraz świąteczna piosenka, pt. „Swingująca zima” (grudzień 2012). W 2013 roku artystka wydała kolejny, tym razem autorski album „Piąta Rano”, którego producentem muzycznym był Krzysztof Herdzin. Utwór z nowego krążka, zatytułowany „Nie zatrzymuj się” (sł. Olga Bończyk, muz. Witold Cisło) brał udział w konkursie „Super Premiery” 50. KFPP w Opolu.
W 2014 roku artystka rozpoczęła współpracę z Włodzimierzem Korczem, Alicją Majewska i Zbyszkiem Wodeckim. Wspólne świąteczne koncerty zaowocowały nowym niezwykle ujmującym albumem pt „Oni kolędują”.
W 2016/2017 r. Olga Bończyk świętowała 30-lecie pracy zawodowej i z tej okazji zagrała koncerty w całej Polsce z udziałem przyjaciół. Obecnie Olga Bończyk przygotowuje się do promocji kolejnej płyty.

Łukasz Zagrobelny ŁUKASZ ZAGROBELNY – polski wokalista, od 2000 związany z Teatrem Muzycznym Roma. Członek Akademii Fonograficznej Związku Producentów Audio-Video. Urodził się we Wrocławiu. Tam ukończył szkołę muzyczną pierwszego i drugiego stopnia w klasie akordeonu oraz studia na Wydziale Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego. Gdy miał 22 lata odkryła go Elżbieta Zapendowska. Karierę muzyczną zaczynał w chórkach Natalii Kukulskiej. Występował także z Marylą Rodowicz i Ryszardem Rynkowskim. W Teatrze Muzycznym „Roma” wystąpił w musicalach: Grease (2002) jako Richie, Miss Saigon (żandarm/Thuy/Schultz), Koty Andrew Lloyda Webbera (2004) jako Wiktor, Taniec wampirów Jima Steinmana (2005), Akademia pana Kleksa (2007) Andrzeja Korzyńskiego w roli Alojzego Bąbla i Filipa Golarza, Nędznicy (2010) w roli Enjolrasa, charyzmatycznego przywódcy studentów.
W 2004 roku wziął udział w drugiej edycji programu „Idol". Następnie śpiewał z zespołem Offside, z którym nagrał płytę „Moja obsesja". Pierwszy solowy album Łukasza Zagrobelnego ukazał się w 2007 roku. Znalazły się na nim takie hity, jak "Nieprawda" i "Życie na czekanie". W 2008 roku wydał duet z Eweliną Flintą pt. „Nie kłam, że kochasz mnie", który stał się dużym przebojem. W tym samym roku wystąpił w siódmej edycji programu „Taniec z gwiazdami" w TVN. Jego album – „Symfonicznie" - ukazał się w 2013 roku.
Jest obecny na polskiej estradzie od wielu lat, ale ostatnio przypomniał o sobie milionom widzów Polsatu biorąc udział w 12. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Wcielił się tam fenomenalnie m.in. w Tinę Turner i Krzysztofa Krawczyka. Wokalista nie tylko przez lata wspierał wokalnie największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, ale także sam odniósł wiele sukcesów w karierze solowej.

Włodzimierz Korcz WŁODZIMIERZ K. KORCZ - ur. 13 listopada 1943 w Łodzi – polski kompozytor, pianista, aranżer, dyrygent, twórca wielu przebojów.
Jest absolwentem łódzkiej PWSM, był uczniem Zbigniewa Szymonowicza. W latach 1968–1970 był redaktorem muzycznym Polskiego Radia w Łodzi. W latach 1974–1977 pełnił funkcję kierownika muzycznego Teatru na Targówku (obecnie Rampa). Komponuje muzykę teatralną i filmową, bierze udział w koncertach radiowych i telewizyjnych. Był szefem muzycznym cyklicznych widowisk telewizyjnych, m.in. reżyserowanych przez Krzysztofa Jaślara Mazurskich Biesiad Kabaretowych czy Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry.
Otrzymał nagrody na festiwalach piosenki w Opolu, Rostocku, Witebsku i Bratysławie.
Współpracował z kabaretami: Pod Egidą, TEY, Olgi Lipińskiej, telewizyjnym Polskim Zoo, Kraj się śmieje i innymi.
Pisał piosenki i musicale dziecięce dla harcerskiego zespołu Gawęda (z tekstami Wandy Chotomskiej). Współpracował również z zespołem solistów operowych – Filharmonia Traugutta (spektakle – Sadźmy róże - pieśni powstania listopadowego, Pieśni Powstania Warszawskiego).
Skomponował pieśni do słów Karola Wojtyły oraz hymn O potężny Jezu Chryste (wyk. Alicja Majewska), a także Pieśń Papieską – Zostań z nami (słowa Wojciech Kejne, wykonanie Dorota Osińska). Jest twórcą koncertu kolędowego (płyta Kolędy w Teatrze Stu – Halina Frąckowiak, Alicja Majewska, Andrzej Zaucha), granego nieprzerwanie od kilkunastu lat, później z udziałem Zbigniewa Wodeckiego.
Podróżuje po wielu krajach Europy, Stanach Zjednoczonych i Australii, najczęściej z Alicją Majewską.
Po wykonaniu oratorium „Woła Nas Pan” w Rzeszowie w maju 2005 Włodzimierz Korcz współpracuje ze Strzyżowskim Chórem Kameralnym pod dyrekcją Grzegorza Oliwy. Chór towarzyszy kompozytorowi oraz (głównie) Alicji Majewskiej podczas koncertów („Idzie kolęda, Polska kolęda”, „Majewska – Korcz Okrągłe 31 Lat.
Mąż aktorki Elżbiety Starosteckiej. Gdy mieli po 23 lat zdecydowali się wziąć ślub. Przenieśli się następnie do Warszawy.
W 2018-2019 r. Włodzimierz Korcz skomponował Oratorium „Kazimierz Pułaski”, w którym solowe partie wykonują m.in.: Alicja Majewska, Olga Bończyk, Łukasz Zagrobelny.

Serdecznie zapraszamy!

 

Partner „Wieczorów z Kulturą” – Państwo Angelika i Jarosław Nowociel – Warszawska Wytwórnia Wódek KONESER