Aktualności

Tło gazeta EW2W Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką, publikujmy nagranie z historią Ewy Klajman - żydowskiej dziewczynki, którą od niemieckiej zagłady ocalili właściciele majątku Winiary pod Warką. Świadectwo to zostało przekazane przez Stanisławę Dąmbską, żonę hr. Wacława Dąmbskiego, ostatniego właściciela Winiar.

park komunikat20203Szanowni Państwo, w związku z podjęciem działań zapobiegających szerzeniu się epidemii koronawirusa, ze względu na minimalizowanie ryzyka gromadzenia się i spotykania osób w skupiskach, zgodnie z rekomendacją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, PARK W WINIARACH ZOSTAJE ZAMKNIĘTY dla zwiedzających i spacerowiczów od 21 marca od godz. 12.00. do odwołania.

imageSzanowni Państwo. W związku z prowadzeniem działań mających na celu zminimalizowania szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2, a także wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego (§ 5.1. ust. 2. Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego), uprzejmie informuję, że Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce pozostaje zamknięte dla zwiedzających od 12 marca do odwołania. Działalność instytucji została czasowo ograniczona.

imageAktualne, oficjalne i wiarygodne informacje na temat nowego koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 oraz informacje jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia u siebie lub swoich bliskich.

wuth0611 marca, z okazji 275. rocznicy urodzin Kazimierza Pułaskiego, na terenie Biblioteki Głównej Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu odbył się wernisaż wystawy „Pamięć. Tożsamość. Dziedzictwo. Pomniki Kazimierza Pułaskiego w Polsce i USA”, którą przygotowało nasze muzeum.

image275. rocznicę urodzin Kazimierza Pułaskiego uczciliśmy godnie w piątkowy wieczór 6 marca.

05Szanowni Państwo, Drodzy Zwiedzający, uprzejmie informuję, że zgodnie z Komunikatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 11 marca 2020 r., mając na względzie zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2, a nade wszystko bezpieczeństwo nas wszystkich, zamykam czasowo Muzeum dla Zwiedzających w okresie od 12 do 25 marca.

image

W trosce o wspólne bezpieczeństwo i zdrowie, dalsze etapy konkursu Dwa oblicza Pułaskiego zostają zawieszone.

imageSzanowni Państwo, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego informuje, że najbliższe zajęcia dla dzieci z cyklu „Smykofonia”, zaplanowane na 14 marca 2020 r. nie odbędą się.

imageWszystkich uczestników II etapu VI edycji konkursu „Dwa oblicza Pułaskiego” prosimy o zapoznanie się z wytycznymi dotyczącymi przeprowadzenia testu sprawnościowego.