Aktualności

facebook 1200 x 628 px tango 02Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na wyjątkowy XXX ,,Wieczór z Kulturą’’.

zdjęcie zespołu i publicznościNa zakończenie roku 55-lecia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, 29 grudnia w atmosferze świąteczno-noworocznej odbył się XXIX „Wieczór z Kulturą”.

karta noworoczna

orda 00515 grudnia w pałacowej bibliotece odbył się wernisaż wystawy „Napoleon Orda. Ze zbiorów Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego”.

OstrogBieżący rok został ogłoszony przez Sejm RP „Rokiem Romantyzmu Polskiego”. Jest również rokiem 55-lecia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

zima2022Szanowni Państwo, przypominamy, że w dniu 23 grudnia rozpoczyna się przerwa świateczno-noworoczna w udostępnianiu naszych ekspozycji. Zakończy się ona z dniem 14 stycznia.

BanerNa zakończenie roku 55-lecia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, zapraszamy na XXIX koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’

palac zimaUprzejmie informujemy, ze względu na przygotowania do otwarcia nowej wystawy czasowej na terenie pałacu w dniach 15-16 grudnia 2022 r. ekspozycje stałe nie będą czynne dla zwiedzających.

Prof. nadzw. dr hab. ZBIGNIEW WAWER12 grudnia 2022 roku odszedł prof. nadzw. dr hab. ZBIGNIEW WAWER (1956-2022) - historyk wojskowości, muzealnik, wybitny znawca umundurowania i znaków polskich jednostek, Dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, m.in. Członek Rady Muzeum przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.