Aktualności

imageJak co roku Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego przyłączyło się do akcji Ferie w Warce – Wareckie Zimowisko. Motywem przewodnim zajęć w Muzeum było dokarmianie ptaków w czasie zimy.

imageJuż 20 marca rusza kolejna odsłona akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

imageTo był kolejny, niezapomniany „Wieczór z Kulturą". W niedzielę 9 lutego odbył się koncert Alicji Wegorzewskiej – jednej z najsłynniejszych mezzosopranistek i Bogdana Kierejszy – cenionego wirtuoza skrzypiec.

RM018W poniedziałek w salach Muzeum gościliśmy członków Rady Muzeum. Było to już trzecie z kolei posiedzenie w tej kadencji. Rada zjawiła się nieomal w całym składzie, powiększona o jednego nowego członka. Po obradach wszyscy uczestniczyli w spacerze po Pałacu.

imageW porozumieniu z dowództwem ORP „Gen. K. Pułaski” uszczegółowiliśmy spis literatury i stron www obowiązujący w tegorocznej edycji. Znajomość Regulaminu Służby Okrętowej ograniczyliśmy do rozdziału 24 „Ceremoniał morski” oraz załącznika nr 2 „Symbole Rzeczypospolitej Polskiej…”.

image

W tym roku organizujemy już VI edycję konkursu historyczno-marynistycznego „Dwa oblicza Pułaskiego”. Do udziału zgłosiło się aż 130 uczniów z 18 szkół średnich z województwa mazowieckiego.

XXIV Wieczor kultura banSerdecznie zapraszamy na XXIV koncert z cyklu „Wieczór z Kulturą”
 9 lutego 2020 roku o godz. 17.00

image26 stycznia o godz. 16.00 w Sali koncertowej Centrum Edukacyjno-Muzealnego przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce odbędzie się wykład o nauczaniu Prymasa Tysiąclecia kadr. Stefana Wyszyńskiego, który wygłosi ks. dr Jerzy Jastrzębski – wykładowca Instytutu Prymasowskiego.

kiepura202007

11 stycznia odbył się XXIII "Wieczór z Kulturą", w którym przypomnieliśmy wyjątkową parę artystów: Marthę Eggerth i Jana Kiepurę.

info zwiedz 2020Uprzejmie informujemy, że ze względu trwające prace porządkowe i konserwatorskie w pałacu Pułaskich, ekspozycje stałe Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego będą nieczynne dla zwiedzających do 20 stycznia.