Aktualności

baner urodziny wersja 2W 279. rocznicę urodzin patrona muzeum Kazimierza Pułaskiego Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce Iwona Stefaniak uprzejmie zaprasza na „Urodziny Pułaskiego” 6 marca 2024 rok

Zdjęcie artystówMuzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na koncert „Polskie Hollywood. Twórczość filmowa polskich kompozytorów w aranżacji na skrzypce i fortepian” w wykonaniu Strzelecki/Ślązak Duo. Koncert odbędzie się 6 marca o godzinie 18.00 w sali koncertowej Centrum Edukacyjno-Muzealnego przy wareckim muzeum. Wydarzenie zwieńczy tegoroczne obchody 279. rocznicy urodzin Kazimie rza Pułaskiego.Wstęp na nie jest wolny.
Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzanie przybycia (tel.: 48 667 22 67 lub mail: sekretariat@muzeumpulaski.pl ).

01W piątek, 9 lutego, w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce odbył się kolejny koncert z cyklu „Wieczór z Kulturą”.

3 kdkZapraszamy do wzięcia udziału w akcji promocyjnej KOLEJĄ do KULTURY, w ramach której Koleje Mazowieckie nawiązują współpracę z instytucjami kultury na terenie całego Mazowsza.

Zdjęcie z dziećmiZa nami zimowe spotkania z cyklu Ferie w Warce – Czy wiesz, że…? To projekt realizowany przez Muzeum wspólnie z Dworkiem na Długiej, Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną, Centrum Sportu i Rekreacji.

katalog kompozytorzy v20242Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce wydało kolejną publikację. Swoją ofertę wydawniczą wzbogaciło o katalog wystawy „Muzyka w roli głównej. Polscy kompozytorzy w amerykańskim przemyśle filmowym”.

kierejsza ban2024Zapraszamy na wyjątkowy XXXVI Wieczór z Kulturą w karnawałowym rytmie!

przerwa swiateczna2023Uprzejmie informujemy, że w dniach od 22 grudnia 2023 roku do 16 stycznia 2024 roku będzie trwała przerwa świąteczno-noworoczna w udostępnianiu ekspozycji Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

07915 grudnia w świątecznej atmosferze, w towarzystwie wielu gości zakończyliśmy wystawę „Muzyka w roli głównej. Polscy kompozytorzy w amerykańskim przemyśle filmowym” i podsumowaliśmy muzealno-kulturalny rok 2023. Była to też dobra okazja do podziękowania wszystkim, którzy pracowali nad wystawą i współpracowali z muzeum przez cały odchodzący rok.

03W piątkowe popołudnie, 8 grudnia w Centrum Edukacyjno-Muzealnym przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Akademia Polonijna”.