Zespół Szafrany19 maja sala w Centrum Edukacyjno-Muzealnym działającym przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce wypełniła się niemal po brzegi. Goście zgromadzili się by wspólnie obejrzeć powstały zaledwie kilka miesięcy temu film dokumentalny o legendarnym wareckim zespole muzycznym „Szafrany”.

00Spotkanie Dyrektorów instytucji kultury 88Spotkanie dyrektorów instytucji muzealnych prowadzonych i współprowadzonych przez MKiDN

DSC 6720male Po przerwie spowodowanej pandemią, do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego wrócił cykl spotkań Akademia Polonijna.

Pudlocki banerW ramach cyklu AKADEMIA POLONIJNA zapraszamy Państwa na spotkanie z dr hab. Tomaszem Pudłockim, prof. UJ pt. POLONIJNE WRAŻENIA Z WYJAZDÓW DO POLSKI Z II POŁOWY LAT 20. XX W. 

24 marca 2022 roku o godz. 18.00. 

Spotkanie odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Muzealnym przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

DSC 32995 września po raz kolejny Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Grójcu przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie odbywającej się pod patronatem Prezydenta RP.

banner narodowe czytanie 2020 FBW odpowiedzi na apel Pary Prezydenckiej, Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak i Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce Iwona Stefaniak, zapraszają do udziału w akcji „Narodowe Czytanie” w dniu 5 września 2020 r., godz. 15.00, na terenie zabytkowego parku przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

RM018W poniedziałek w salach Muzeum gościliśmy członków Rady Muzeum. Było to już trzecie z kolei posiedzenie w tej kadencji. Rada zjawiła się nieomal w całym składzie, powiększona o jednego nowego członka. Po obradach wszyscy uczestniczyli w spacerze po Pałacu.

image26 stycznia o godz. 16.00 w Sali koncertowej Centrum Edukacyjno-Muzealnego przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce odbędzie się wykład o nauczaniu Prymasa Tysiąclecia kadr. Stefana Wyszyńskiego, który wygłosi ks. dr Jerzy Jastrzębski – wykładowca Instytutu Prymasowskiego.

imageZnany badacz dziejów polskich artystów działających poza granicami kraju – prof. zw. dr hab. Jan Wiktor Sienkiewicz – spotkał się z warecką publicznością 13 grudnia 2019 roku.

IMG 211411 grudnia w naszym Muzeum odbyło się spotkanie promujące książkę pt. „Żyli wśród nas” opracowanie i redakcja Andrzej Gut.