Szanowni Państwo,

w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Muzeów i organizacji wydarzenia Noc Muzeów 2021, w dniu 15 maja (sobota) Muzeum będzie czynne dla zwiedzających w godz. 13.00-21.00, w tym dniu wstęp do muzeum za symboliczną 1 zł.

W dniu 16 maja ( niedziela ) Muzeum będzie czynne w godz. 12.00 – 18.00. Café Savannah serdecznie zaprasza na pyszne kawy, herbaty, lody i domowe wypieki. W parku i Centrum Edukacyjno-Muzealnym czeka na Państwa nowa wystawa czasowa „Warka - miasto Pułaskiego”. Serdecznie zapraszamy!Komunikat Dyrektora

Uprzejmie informuję, że od 5 maja 2021 r. ekspozycje Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce są ponownie czynne dla zwiedzających, od środy do piątku w godz. 10.00-17.00, w soboty i niedziele od 11.00 do 18.00. Z powodu dezynfekcji obowiązuje przerwa techniczna, w tygodniu od godz. 13.00 do 13.30, w weekendy od 14.00 do 14.30. Prosimy, aby w czasie zwiedzania przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Wstęp tylko w maseczkach. Zalecamy zwiedzanie indywidualne. W obiektach Muzeum może przebywać może ograniczona liczba osób: w pałacu - maks. 15 osób. Więcej informacji: link.


Ze względu na roboty budowlane na ul. Pułaskiego, która prowadzi do naszego Muzeum, utrudniony jest dojazd do Muzeum i parku. Ulica Pułaskiego jest zamknięta przy zbiegu z ul. Turystyczną. Inwestor kieruje ruch samochodowy objazdem przez osiedle Winiary. Dla ułatwienia pokazujemy mapkę.
Mamy nadzieję, że już wkrótce będziecie mogli Państwo dojechać do Muzeum i parku zmodernizowaną ul. Pułaskiego, a na początku ulicy wzdłuż firmy Warwin SA będzie dużo większy parking. (link: mapka dojazdowa)


Aktualne Zasady zwiedzania obowiązujące w okresie zagrożenia COVID 19 - plik (PDF)


Zasady zwiedzania obowiązujące poza okresem zagrożenia COVID 19:

  • Grupy zorganizowane mogą zwiedzać muzeum tylko z przewodnikiem.
  • Za grupę zorganizowaną uważa się minimum 10 osób.
  • Ze względu na bezpieczeństwo zbiorów oraz w trosce o zabytki w małych pomieszczeniach, grupa zwiedzająca muzeum może liczyć maksymalnie 25 osób.
  • Na ekspozycję zabrania się wnoszenia dużych toreb, plecaków, jedzenia i picia, wprowadzania zwierząt.
  • Muzeum świadczy usługi przewodnickie po ekspozycji stałej, wystawach czasowych, zabytkowym parku oraz po Warce. Za oprowadzanie turystów przez przewodnika pobiera opłaty (patrz: zwiedzanie z przewodnikiem)
  • Turystom indywidualnym i małym grupom do 18 osób polecamy audioprzewodnik w wersji polsko-angielskiej. Dysponujemy specjalną audio wycieczką dla dzieci.