edukacja2018Zapraszamy grupy przedszkolne do udziału w lekcjach muzealnych, spotkaniach w pałacu połączonych ze zwiedzaniem, warsztatach i spacerach po parku. Nasze zajęcia to odkrywanie przestrzeni muzeum, zabytkowego pałacu i parku. To również oswajanie dzieci z takimi pojęciami jak: muzeum, historia, zabytek czy przemijanie czasu. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, do łączenia lekcji muzealnych z warsztatami, spacerów po parku z przewodnikiem, poznawania wareckich legend i bajki o Kazimierzu Pułaskim.

Z dziećmi spotykamy się na ekspozycji, w parku oraz w Centrum Edukacyjno-Muzealnym. Zachęcamy nauczycieli przedszkoli i opiekunów najmłodszych grup do zaplanowania wizyty w muzeum, zgodnie z własnymi preferencjami.


Proponowane tematy lekcji muzealnych dla najmłodszych:


Poznaj Muzeum

Przychodząc na wizytę do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego udamy się na spacer po pałacowych wnętrzach szukając odpowiedzi na pytanie: co to jest muzeum? Gwarantujemy, że za muzealnymi drzwiami odpowiedź znajdziemy wspólnie! Po drodze poznamy muzealne zwroty i zobaczymy kilka najciekawszych eksponatów. Lekcja jest jednocześnie przystępnym sposobem na pierwsze zwiedzanie muzealnych sal przez najmłodszych.


Poznaj Pana Kazimierza

Na zajęciach wspólnie poznamy Kazimierza Pułaskiego wsłuchując się w bajkę o tym dzielnym żołnierzu. Dowiemy się czy był kawalerzystą czy kawalerem? A może jednym i drugim? No i odpowiemy sobie na najważniejsze pytanie: czemu, choć żył dawno temu, nadal przypominamy jego osobę?
Poznaj życie w dawnych czasach
Bluza dresowa 700 lat temu? Nie, chyba jednak ubierano się inaczej? A jak? O tym najmłodsze dzieci dowiedzą się na naszych zajęciach. Jak kiedyś żyli ludzie? Co jedli? Co na siebie przywdziewali? Czym się zajmowali i jakie mieli zwyczaje? Jakiej muzyki słuchali i czym podróżowali? To tylko niektóre pytania, na które nasi edukatorzy pomogą znaleźć odpowiedź. Kto wie, może nawet zobaczymy przedmioty, które dawno, dawno temu wyrabiali ludzie… Sprawdzimy czy dzieci rozpoznają ich funkcje.


Poznaj wareckie legendy

Nie ma to jak lekcja w plenerze! Nic tak nie cieszy najmłodszych jak edukacja na świeżym powietrzu. Dzieci, które mają ochotę poznawać niezwykłą i pełną tajemnic historię, zapraszamy do winiarskiego parku. Muzealny edukator zabierze maluchy na pełen wrażeń spacer, podczas którego poznają pasjonujące legendy, przekazywane z pokolenia na pokolenie przez mieszkańców Warki. Zapewniamy, będzie o czym opowiadać! Chcecie zobaczyć gdzie ukryte jest wejście do tajemnych tuneli ciągnących się pod parkiem? Może wolicie dowiedzieć się jaki sekret skrywa murowana kapliczka znajdująca się nieopodal Muzeum? Interesuje Was - czy duchy poległych w okolicach Warki szwedzkich żołnierzy mogą wędrować nocami po parku? Jeśli tak, to koniecznie musicie odwiedzić nasze muzeum, spotkać się z naszych edukatorem i przeżyć wspaniałą przygodę!

• Lekcje dla najmłodszych trwają ok. 45 min. Grupa może liczyć maksymalnie 25 osób.