Plansza informacyjnaTaki tytuł nosi nowa wystawa plenerowa przygotowana przez Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

Zdjęcie z wernisażu3 maja w Święto Konstytucji, ale także z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą została otwarta wystawa międzynarodowej grupy „EMOCJONALIŚCI. W 30-lecie działalności.”

Zdjęcie wystawyWystawa prac rzeźbiarza i malarza ludowego została otwarta w pierwszy dzień wiosny 21 marca i będzie czynna do 2 czerwca 2024 roku. Jest pierwszą tak dużą prezentacją twórczości Eugeniusza Węgiełka. Prezentuje rzeźbę i malarstwo ze zbiorów Artysty oraz z ośmiu prywatnych kolekcji.

ban emocjonalisci2024Od 3 maja Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na wystawę trzynastu twórców międzynarodowej grupy „Emocjonaliści”. W 2024 roku świętują oni 30-lecie wspólnej działalności, a poprzez cykl wystaw w Polsce i w USA, podsumowują swoją aktywność.

Zdjęcia z pracami artysty22 marca 2024 r. byliśmy świadkami niezwykle interesującego wydarzenia. W Centrum Edukacyjno-Muzealnym przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce w godzinach popołudniowych odbył się wernisaż wystawy czasowej pt. Eugeniusz Węgiełek. Radość Tworzenia.

baner informacyjny o wystawieDyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
 Iwona Stefaniak
 wraz z Zespołem
 zaprasza
 na wystawę
 Eugeniusz Węgiełek. Radość tworzenia.

07915 grudnia w świątecznej atmosferze, w towarzystwie wielu gości zakończyliśmy wystawę „Muzyka w roli głównej. Polscy kompozytorzy w amerykańskim przemyśle filmowym” i podsumowaliśmy muzealno-kulturalny rok 2023. Była to też dobra okazja do podziękowania wszystkim, którzy pracowali nad wystawą i współpracowali z muzeum przez cały odchodzący rok.

finisaz 202312Zapraszamy na kuratorskie oprowadzenie po wystawie „Muzyka w roli głównej. Polscy kompozytorzy w amerykańskim przemyśle filmowym”, które odbędzie się na zakończenie prezentowania ekspozycji.

Z KALIFORNI DO POLSKI post kopiaW dniach od 10 do 26 października w Biegas Art Gallery - w Muzeum im. Bolesława Biegasa w Warszawie odbędzie się wystawa grupy artystycznej Krak Art z Kalifornii.

Wernisaż wystawy Muzyka w roli głównej 01Nowa wystawa czasowa w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego „Muzyka w roli głównej. Polscy kompozytorzy w amerykańskim przemyśle filmowym” została otwarta podczas Pikniku Vivat Pułaski 2 lipca i cieszyła się szeroką publicznością podczas imprezy..