Konkurs Dwa oblicza PułaskiegoKonkursy to doskonały sposób na zgłębianie wiedzy o Kazimierzu Pułaskim i jego epoce. To dobra zabawa, przygoda i cenne nagrody. Organizujemy i współorganizujemy konkursy wiedzy historycznej dla dzieci i młodzieży. Rokrocznie nagradzamy dzieci w konkursach plastycznych.

Konkurs historyczno-marynistyczny DWA OBLICZA PUŁASKIEGO – organizowany od 2007 roku. Jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu grójeckiego. Współorganizatorem konkursu i Partnerem muzeum jest Dowództwo ORP „Gen. K. Pułaski”. Konkurs składa się z trzech etapów: I etap - test wiedzy o Kazimierzu Pułaskim, Marynarce Wojennej RP i ORP „Gen. K. Pułaski”; II etap- przygotowanie prezentacji multimedialnej, III etap - test sprawnościowy na okręcie ORP „Gen. K. Pułaski” w Gdyni. Zadania sprawdzające wiedzę historyczną, marynistyczną, informatyczno-graficzną, a także sprawność fizyczną - wyłaniają zwycięzcę konkursu, na którego czeka wielka przygoda – dwutygodniowy rejs po Morzu Bałtyckim jachtem Marynarki Wojennej RP pod opieką członków załogi ORP „Gen. K. Pułaski”! Jest więc szansa by stać się prawdziwym wilkiem morskim! Konkurs odbywa się co dwa lata. Ostatnia edycja została zakończona w 2021 r.

Konkurs: Spotkałem Pana KazimierzaSpotkałem Pana Kazimierza – to konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych (klas 0 –III oraz IV-VI), organizowany rokrocznie z okazji urodzin Kazimierza Pułaskiego. Dzieci nie tylko otrzymują atrakcyjne nagrody, ale także mają okazję zaprezentowania swoich umiejętności plastycznych na zewnątrz szkoły. Wernisaż wystawy pokonkursowej odbywa się na ternie muzeum, gdzie dzieci mają okazje pochwalić się swoim rodzicom i dziadkom.

 

  

OstrogKonkurs plastyczny „Pejzaż z muzeum w tle ” (2022-2023)

Zwieńczeniem obchodów 55-lecia naszego muzeum w 2022 roku jest wystawa „Napoleon Orda. Ze zbiorów Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego”, którą możecie oglądać w bibliotece pałacowej do 14 maja 2023. Prace nad wystawą stały się inspiracją do ogłoszenia konkursu plastycznego „Pejzaż z muzeum w tle”. Jest on skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Warka. Zachęcamy do odwiedzenia wystawy w towarzystwie naszych edukatorów, którzy oprowadzą Was po wystawie, opowiedzą o Napoleonie i jego twórczości. Niech stanie się ona inspiracją dla dzieci do stworzenia własnych pejzaży. Najlepsze prace zostaną wydane przez muzeum w formie kart pocztowych. Dla zwycięzców przewidujemy nagrody rzeczowe. Wszystkie prace nadesłane na konkurs zostaną zaprezentowane gościom muzeum na wystawie czasowej. Na nadesłanie prac czekamy do 10 lutego. Więcej informacji w Regulaminie konkursu tu: link do dokumentu. Zapraszamy do wspólnej zabawy.. Więcej

   

Każdorazowo informacje o konkursach ukazują się na naszej stronie internetowej oraz są wysyłane bezpośrednio do szkół.