OstrogBieżący rok został ogłoszony przez Sejm RP „Rokiem Romantyzmu Polskiego”. Jest również rokiem 55-lecia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

Zwieńczeniem tego wyjątkowego czasu stała się wystawa litografii wykonanych wg rysunków Napoleona Ordy. Na ekspozycji zaprezentowano kilkadziesiąt wedut. Prace te, od lat kolekcjonowane przez wareckie muzeum, dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego mogły zostać poddane konserwacji, digitalizacji, artystycznej oprawie i zaprezentowane publiczności na wystawie z końcem roku 2022.

Wystawa „Napoleon Orda. Ze zbiorów Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego” jest dostępna dla zwiedzających w pałacowej bibliotece od 17 grudnia 2022 r. do 14 maja 2023 r.(z przerwą świąteczno-noworoczną w terminie: 23 grudnia 2022 – 14 stycznia 2023 r.). Prace nad ekspozycją stały się inspiracją do podjęcia działań edukacyjnych. Jednym z nich jest Konkurs plastyczny „Pejzaż z muzeum w tle”, skierowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych na terenie Gminy Warka.

Konkurs ma za zadanie uwrażliwić najmłodszych mieszkańców ziemi wareckiej na piękno otaczającego ich krajobrazu, rozbudzić emocje artystyczne, ale także uczyć poczucia dumy ze swojej Ojczyzny. Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie i odwiedzenia naszej nowej ekspozycji czasowej pod okiem muzealnych edukatorów. Taka wizyta z pewnością da solidne podstawy do stworzenia ciekawych prac konkursowych.

Dla zwycięzców konkursu przewidujemy atrakcyjne nagrody rzeczowe. Prace dzieci chcielibyśmy również pokazać gościom muzeum na wystawie czasowej. Najlepsze zostaną wydane w formie kart pocztowych. Na nadesłanie prac czekamy do 10 lutego 2023 r. Szczegółowe informacje zostały zawarte w Regulaminie Konkursu. Ogłoszenie wyników nastąpi 6 marca 2023 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

 

Regulamin konkursu (PDF)

 

 

Lince2