Archiwum wiadomości 2018r.

happynewyear2

karta świąteczna 2018 FB

IMG 1267Uprzejmie informujemy, że w dniach od 22 grudnia do 14 stycznia 2019 r. ekspozycje stałe i czasowe Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego będą nieczynne dla zwiedzających.

workmuseumMuzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce poszukuje do zespołu osoby na stanowisko specjalista do spraw sprzedaży.

WKXII 20181200116 grudnia podczas XVIII „Wieczoru z Kulturą” zabrzmiała muzyka polskich salonów – Czartoryskich, Potockich, Zamoyskich…

559A1250W niedzielę 16 grudnia odbyło się uroczyste zakończenie III edycji projektu „Trauma i Duma” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury przy współpracy z Towarzystwem Miłośników Miasta Warki na terenie Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, pod honorowym patronatem Wicemarszałek Senatu Marii Koc.

konferencja201811W dniach 3-5 grudnia w w Poznaniu odbyło się Spotkanie Dyrektorów Muzeów prowadzonych i współprowadzonych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy z całej Polski, w tym dyrektor naszego muzeum Iwona Stefaniak.

info zwiedz 2018Uprzejmie informujemy, że w piątek 7 grudnia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego będzie czynne dla zwiedzających do godz. 14.00. W sobotę zapraszamy od godz. 11.00.

041a

Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zapraszamy Państwa na wyjątkową wystawę „Dla Niepodległej. Pamiątki patriotyczne z kolekcji Artura Sawy”.

DSC09132We wtorek 27 listopada, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 100-lecia zawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a USA, w sali koncertowej Centrum Edukacyjno-Muzealnego odbyło się niecodzienne spotkanie:

muzyka polskich salonów baner FB ver ostW niedzielę 16 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na XVIII spotkanie z cyklu „Wieczór z Kulturą”.

spotkanie 100lat

27 listopada o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie z amerykańskim żołnierzem kpt. Johnatanem Harringtonem.

wystawa Pilsudski2018Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zapraszamy Państwa na wyjątkową wystawę, dedykowaną Niepodległej.

niepodlegla201810Za nami obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, weekend 9-11 listopada 2018 r. był pełen wydarzeń patriotycznych i kulturalnych w całej Polsce.

Baner www NiepodległaUprzejmie informujemy w dniu 11 listopada muzeum jest czynne dla zwiedzających od 10:00 do 17:00.

17Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce poszukuje do zespołu osób na stanowiska: przewodnik muzealny, opiekun ekspozycji muzealnych.

15warsztaty2018„Trauma i Duma” to cykl warsztatów filmowych, radiowych oraz teatralnych organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury.

kuniepodleglej2018 04Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego organizuje wyjątkowe wydarzenie.

informacje zwiedz

Drodzy Goście, uprzejmie informujemy, że w okresie Wszystkich Świętych muzeum będzie czynne dla zwiedzających w następujące dni i godziny:

strefamuzyki2018Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zostało docenione po raz trzeci, w ramach III edycji konkursu grantowego Grupy Żywiec otrzymało wsparcie w kwocie 10 000 zł na projekt "Letnia strefa muzyki".