WKXII 20181200116 grudnia podczas XVIII „Wieczoru z Kulturą” zabrzmiała muzyka polskich salonów – Czartoryskich, Potockich, Zamoyskich…

Na muzealnej scenie wystąpili: Katarzyna Plewniak (mezzosopran), Paweł Łukasik (altówka), Joanna Błażej-Łukasik (fortepian). Artyści zaprezentowali pełną wzruszeń muzyczną podróż po salonach najmożniejszych rodów. W wyjątkowym dla Polski i Polaków roku 100-lecia odzyskania niepodległości przypomnieli najpierw utwory, które zamożni Polacy przywozili do kraju, a następnie te, które podtrzymywały ducha narodu podczas gdy Polska utraciła niepodległość. Była to swoista lekcja historii. Goście usłyszeli utwory takich kompozytów jak: Scarlatti, Haendel, Mozart, Verdi, ale także Chopin, Moniuszko, Wieniawski czy Karłowicz. Na zakończenie wieczoru artyści zaintonowali najpiękniejsze polskie kolędy. Publiczność chętnie włączyła się do wspólnego śpiewania. 

Serdecznie dziękujemy Artystom za niezwykłe wykonania, a Publiczności za obecność.
Podziękowania kierujemy do Partnerów spotkań „Wieczór z Kulturą” - Państwa Angeliki i Jarosława Nowocieli, Hurtownia Artykułów Spożywczych w Grzegorzewicach.