Archiwum wiadomości 2020r.

karta noworoczna 2020

Rafał KrólikowskiMamy to! Serdecznie zachęcamy do obejrzenia filmu „Pragnienie wolności. The urge for freedom”. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zrealizowało film, w ramach programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

warka xmas 2020 mail

Rafał Królikowski25 grudnia w Boże Narodzenie, na kanale TVP Historia zobaczą Państwo premierę naszego filmu edukacyjno-promocyjnego pt. „Pragnienie wolności. The urge for freedom”.

DSCF2167 Editpalac parkSzanowni Państwo, w związku Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii Dz. U. 2020 r., poz. 2316 z przykrością informuję o przedłużeniu zamknięciu ekspozycji Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i nie organizowaniu wydarzeń z udziałem publiczności do 17 stycznia 2021 r. Nieczynna będzie nadal kawiarnia muzealna.

FB film61Dzięki finansowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 realizujemy film edukacyjno-promocyjny pt. "Pragnienie wolności".

Kazimierz Ceglinski

9 grudnia pożegnaliśmy na zawsze Ś. P. Kazimierza Ceglińskiego - wieloletniego Prezesa Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Koło w Warce, nauczyciela szkół w Konarach i Ostrołęce.

00a Piotr WysockiW nocy z 29 na 30 listopada przypada 190. rocznica wybuchu powstania listopadowego. Po 35 latach od ostatniego rozbioru, Polacy postanowili chwycić za broń i sami wywalczyć sobie wolność.

dsc KrakArt 000Tak niedawno, bo zaledwie w 3 lipca 2020 roku, otwieraliśmy wystawę Grupy Krak Art z Kalifornii. Choć czas był trudny i ekspozycja była czynna dla zwiedzających z kilkoma przerwami, to jednak pandemia nie przeszkodziła w pokazaniu prac siedmiu polskich malarzy, na stałe mieszkających i tworzących na zachodnim wybrzeżu USA. Prezentacja zatytułowana „Po przekątnej” była dostępna pięć miesięcy, a teraz rusza do Krakowa.

komunikat 2020 11Szanowni Państwo, w związku Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. 2020 r., poz. 2091) z przykrością informuję o przedłużeniu zamknięciu ekspozycji Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i nie organizowaniu wydarzeń z udziałem publiczności do 27 grudnia 2020 r. Nieczynna będzie nadal kawiarnia muzealna.

info zwiedz 2020 10 edited2Uprzejmie informujemy, że w Dniu Wszystkich Świętych, tj. 1 listopada ( niedziela ), Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego będzie nieczynne dla zwiedzających.

Kopia koronawirus grafika red2Szanowni Państwo, zgodnie z Komunikatem Premiera RP z dnia 23.10.2020 r. i objęciem terenu całej Polski czerwoną strefą, uprzejmie informuję:

logo White HousePrezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump 11 października 2020 wydał proklamację ogłaszającą ten dzień Dniem Pamięci gen. Kazimierza Pułaskiego (jest to jednorazowe upamiętnienie tylko i wyłącznie w tym konkretnym dniu w roku 2020).

DKP2020.16Pomimo panującej pandemii, w piątek 9 października udało się zorganizować Dzień Kazimierza Pułaskiego, skromniej niż zwykle i w mniejszym gronie. Przedstawiciele władz samorządowych powiatu, gminy, jednostek organizacyjnych, organizacji społecznych, wspólnie z zespołem Muzeum oddali hołd gen. Kazimierzowi Pułaskiemu, w 241. rocznicę śmierci bohatera Polski i USA.

koronawirus grafika2Szanowni Państwo, w związku z objęciem całego kraju strefą żółtą uprzejmie informuję, że na terenie Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego niezmiennie dbamy o bezpieczeństwo Gości i Pracowników, dlatego:

Sembrich Kochanska 01W styczniu 2020 roku minęło 85 lat od śmierci wybitnej polskiej śpiewaczki Marcelli Sembrich-Kochańskiej (1858-1935).

drzewo0327 września podczas Europejskich Dni Dziedzictwa i Światowego Dnia Jabłka zasadziliśmy nowe drzewo w parku na Winiarach.

DSC 3685To był kolejny, niezapomniany koncert z cyklu ,,Letnia strefa muzyki’’. 27 września na muzealnej scenie w ramach cyklu koncertów „Letnia strefa muzyki” gościliśmy artystkę, której nie trzeba przedstawiać fanom piosenki francuskiej.

EDD2020W najbliższą niedzielę 27 września przyłączamy się do wspólnego świętowania tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa #EuropejskieDniDziedzictwa i Światowego Dnia Jabłka #światowydzieńjabłka2020.

swiatowy dzien jablka banerJuż 27 września zapraszamy po raz drugi na Światowy Dzień Jabłka! Wydarzenie odbędzie się w Parku w Winiarach (polana od ul. Turystycznej).