drzewo0327 września podczas Europejskich Dni Dziedzictwa i Światowego Dnia Jabłka zasadziliśmy nowe drzewo w parku na Winiarach. 

Wszystko dzięki PTTK Oddział Warka i akcji sadzenia Drzew Dziedzictwa PTTK organizowanej w ramach jubileuszu 70-lecia Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. 
PTTK – stowarzyszenie powstało w grudniu 1950 r. z połączenia Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego (PTK) i Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego (PTT). W związku z jubileuszem uruchomiono akcję "Drzewa Dziedzictwa PTTK" przy współpracy z Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych. Drzewa Dziedzictwa mają upamiętnić ważne i zasłużone postacie w historii PTTK, które działały na rzecz zachowania walorów przyrodniczych i krajobrazowych Polski. Stąd pomysł na zasadzenie Drzewa Dziedzictwa PTTK o imieniu „Władysław” w parku w Winiarach, na cześć Władysława Gwardysa - zasłużonego, cenionego i szanowanego przez całą społeczność lokalną, byłego Prezesa PTTK Oddział w Warce. Drzewo posadzili wspólnie członków i sympatycy PTTK oraz goście: Starosta grójecki Krzysztof Ambroziak, wiceburmistrz Warki Teresa Knyzio, Aldona Rzeźnik przewodnicząca Rady Miejskiej w Warce, Mariusz Kłos - podleśniczy Leśnictwa Rytomoczydła, dyrektorka Muzeum Iwona Stefaniak, Marzena Jankowska - prezes Oddziału PTTK Warka i Prezes honorowy Andrzej Jasiński. 

Jeśli wybierzecie się na spacer do parku, zobaczycie nowy dąb szypułkowy na polanie za białą altaną, blisko zabytkowego dębu "Kazimierz".


Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://www.muzeumpulaski.pl/archiwum-aktualnosci-2020/724-drzewo-dziedzictwa-pttk#sigProId19d777920b