Archiwum wiadomości 2016r.

Dziękujemy Wam za wszystkie spotkania w mijającym 2016 roku. Życzymy wszystkim zdrowia, szczęścia i wytrwałości w ciągłym dążeniu ku lepszemu.

dożyczeń2016

museumpulaski50latW 2017 roku będziemy świętowali 50-lecie działalności. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego zostało oficjalnie otwarte 1 stycznia 1967 roku.

Senat Paderewski201601W Senacie RP, 19 grudnia 2016 r. odbyła się konferencja „Ignacy Jan Paderewski – wielki artysta”, zorganizowana przez wicemarszałek Senatu Marię Koc i przewodniczącą Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą senator Janinę Sagatowską.

choinkamuseum201604W niedzielne południe 18 grudnia, warecki rynek zyskał nowe, zimowe oblicze. Wszystko to za sprawą projektu Jabłkowa Warka – Owoc Naszej Pasji.

muzeum info zwiedzZbliżają się Święta Bożego Narodzenia, Sylwester oraz Nowy Rok.  Oto jak pracujemy w okresie świąteczno-noworocznym:

Muzeum fot Rafał DonicaMuzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zostało jednym z pierwszych beneficjentów Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

dzienspolecznika1Miło nam poinformować, że Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego uzyskało certyfikat „Miejsce Przyjazne Seniorom”.

Lewandowska2016 a0120 listopada w ramach cyklu koncertów „Wieczór z Kulturą" gościliśmy wokalistkę i aktorkę Joannę Lewandowską wraz z muzykami: Grzegorzem Piotrowskim (saksofon), Sebastianem Wypychem (kontrabas) i Michałem Zawadzkim (fortepian).

Raczka20160118 listopada w Centrum Edukacyjno – Muzealnym wystąpił Dariusz Rączka z zespołem. Okazja do muzycznego spotkania była wyjątkowa - artysta świętował bowiem swoje 40-ste urodziny.

IMG 2965W Grajewie, przez cały październik, prezentowana była opracowana przez nasze muzeum wystawa pt.: „Kazimierz Pułaski - bohater Rzeczypospolitej Polskiej i Stanów Zjednoczonych Ameryki”.

D Raczka201618 listopada o godz. 19.00 zapraszamy do Centrum Edukacyjno-Muzealnego na koncert Dariusza Rączki i zespołu FANTASMAGORIA zatytułowany „JUBILEUSZ XL".

lewandowskafot2016Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na listopadowe spotkanie z cyklu "Wieczór z Kulturą". W niedzielę 20 listopada gościem muzeum będzie Joanna Lewandowska, laureatka wielu znaczących konkursów i festiwali. "Mężczyźni mojego życia - Marek Grechuta z Krakowa" to tytuł wyjątkowego koncertu artystki.

imagevis2016002 listopada odwiedził nasze muzeum Sekretarz Stanu - wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

konfmaz2016 0026 października, na terenie Gościńca Rycerskiego w Paprotkach na Mazurach odbyła się Konferencja naukowa pt. Polacy w Siłach Zbrojnych i Policji państw obcych, w której wzięła udział dyrektor muzeum Iwona Stefaniak.

stezycki0727 października, w ramach cyklu spotkań autorskich, w Centrum Edukacyjno – Muzealnym odbyło się spotkanie z Andrzejem Zygmuntem Rolą-Stężyckim – publicystą, heraldykiem, genealogiem, miłośnikiem dziejów ziemi grójeckiej.

Szafrany 0922 października, w Centrum Edukacyjno-Muzealnym odbył się niezwykły koncert jubileuszowy. Po 50. latach od założenia wareckiego zespołu SZAFRANY, grupa przyjaciół, a zarazem członków zespołu, postanowiła ponownie stanąć razem na scenie i przypomnieć publiczności muzykę sprzed lat.

Soltysiak2016Z głębokim smutkiem żegnamy ś. p. doc. dr. Mariana Sołtysiaka, zmarłego 21 października 2016 r.

paderewskifilm 07W tym roku przypada 75. rocznicy śmierci Ignacego Jana Paderewskiego - Wielkiego Polaka, męża stanu, pianisty, polityka i filantropa.