Muzeum fot Rafał DonicaMuzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zostało jednym z pierwszych beneficjentów Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

W tegorocznej edycji Rada Funduszu Społecznego Grupy Żywiec przyznała granty 30 organizacjom z czterech regionów Polski (Elbląg, Leżajsk, Warka, Żywiec). W ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec organizacje mogły zgłaszać swoje projekty z zakresu wspierania rozwoju i tradycji lokalnej społeczności oraz promocji odpowiedzialnej sprzedaży i konsumpcji alkoholu. Oceniając nadesłane projekty lokalne, Rady Funduszu zwracały uwagę przede wszystkim na to, czy realizacja przełoży się na realne wzmocnienie rozwoju lokalnej społeczności lub promocję odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu, a także czy projekt zaangażuje mieszkańców. Ważnym aspektem była również oryginalność i innowacyjność zaproponowanego rozwiązania.

Projekt: „Strefa zdrowia i relaksu” powstanie w najbardziej urokliwej części Warki - zabytkowym parku w Winiarach. Kierowany jest do osób dorosłych, a także młodych ludzi, którzy wchodzą w dorosłość, poszukując miejsc do spędzania wolnego czasu.

W ramach projektu planowane jest zainstalowanie na terenie parku drewnianych, prostych urządzeń do ćwiczeń siłowych (strefa zdrowia) oraz zakup leżaków do wypoczynku na łonie natury. W skład siłowni będą wchodziły: ławeczka do ćwiczeń mięśni brzucha, slalom – zestaw słupków do rozwijania koordynacji ruchowej, zestaw do pompek, belka do przerzutu tułowia i ćwiczeń rozciągających oraz tablica informacyjna zawierająca zasady korzystania z urządzeń. Leżaki natomiast będą stanowiły tzw. „mobilną strefę relaksu” – do lokowania w różnych punktach dolnego i górnego parku w miarę potrzeb.

Projekt będzie realizowany do kwietnia 2017 r. Wielkie otwarcie już wiosną!

Logo Grupa Żywiec