kuniepodleglej2018 04Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego organizuje wyjątkowe wydarzenie.

9 listopada o godz. 19.00 w Centrum Edukacyjno-Muzealnym odbędzie się koncert „Wszyscy śpiewamy patriotyczne piosenki”. Poprowadzą go: Anna Kurpińska (sopran) i Andrzej Czajkowski (tenor). Pod ich przewodnictwem rozpocznijmy ten wyjątkowy, niepodległościowy weekend wspólnym śpiewaniem pieśni i piosenek patriotycznych. W programie znajdą się doskonale wszystkim znane utwory, m.in.: „Wojenko, wojenko”, „O mój rozmarynie”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Maszerują strzelcy maszerują”.

Na koncert – inny niż wszystkie, bo z czynnym udziałem publiczności – wstęp jest wolny! Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc prosimy o dokonywanie rezerwacji w kasie muzeum pod nr tel.: 48/667 20 20 lub pod adresem mailowym: rezerwacja@muzeumpulaski.pl

Każdy uczestnik koncertu otrzyma niepodległościowy śpiewniczek.

Serdecznie zapraszamy!

ku niepodleglej2018 plakat2Anna Kurpińska – wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, ukończyła studia podyplomowe emisji głosu przy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, była solistką Filharmonii im. R. Traugutta w Warszawie, współpracowała ze stołeczną Estradą, śpiewała w „Piwnicy pod Baranami'' w Krakowie, występowała we Włoszech, Grecji i Kanadzie, obecnie związana ze sceną Galerii Porczyńskich w Warszawie, regularnie koncertuje, jest jurorką wielu konkursów muzycznych, prowadzi zajęcia z emisji głosu w Instytucie Szkolenia Organistów przy PWT w Warszawie.

Andrzej Czajkowski – tenor, już jako dziecko śpiewał w Centralnym Zespole Artystycznym Harcerstwa Polskiego im. Wł. Skoraczewskiego przy Teatrze Wielkim, absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia im. J. Elsnera w Warszawie na Wydziale Wokalnym, 11 lat śpiewał w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego, śpiewa w Berlinie wspólne koncerty z bratem Piotrem (byłym solistą Teatru Wielkiego w Warszawie), występuje z koncertami w Galerii Porczyńskich w Warszawie, w wielu instytucjach kultury i kościołach w całej Polsce.