DOP2019 fb01Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i Dowódca fregaty ORP „Gen. K. Pułaski” uprzejmie zapraszają młodzież szkół średnich województwa mazowieckiego do udziału w Konkursie historyczno-marynistycznym „Dwa oblicza Pułaskiego”.

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat polsko-amerykańskiego bohatera walk niepodległościowych – Kazimierza Pułaskiego, patrona muzeum i okrętu, upowszechnianie wiedzy historycznej oraz kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia Polaków.

Nagrodą główną w konkursie jest udział w rejsie szkoleniowym jachtem Marynarki Wojennej RP po Morzu Bałtyckim w sierpniu 2020 r., wspólnie z członkami Załogi ORP „Gen. K. Pułaski”. Niezwykłą przygodą dla 10 laureatów II etapu konkursu jest udział w 4-dniowej wycieczce do Trójmiasta i udział w Wielkim Finale konkursu w Porcie Wojennym w Gdyni oraz na fregacie ORP „Gen. K. Pułaski”. Dodatkowo organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe oraz dyplomy pamiątkowe dla wszystkich uczestników konkursu.
Konkurs trwa od 12 listopada 2019 do 30 kwietnia 2020 roku i składa się z 3 etapów: test merytoryczny, test sprawnościowy, Wielki Finał w Gdyni.
Serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

mgr Iwona Stefaniak  kmdr por. Paweł Werner
Dyrektor Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce Dowódca ORP „Gen. K. Pułaski”

 

           

Pliki do pobrania (PDF):


AKTUALNE INFORMACJE 2021

2021.05.27

Wznawiamy VI edycję konkursu Dwa Oblicza Pułaskiego!

DOP2021 newsSZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY UCZESTNICY konkursu Dwa Oblicza Pułaskiego! Wznawiamy zmagania konkursowe i już 15 czerwca br. planujemy przeprowadzić długo wyczekiwany II etap.

Pandemia Covid-19 sprawiła, że od rozegrania I etapu minęło już ponad rok. Nie poddaliśmy się jednak i czekaliśmy na jak najdogodniejszy moment by ponownie powrócić do konkursowej rywalizacji. Wiemy, że część z osób zakwalifikowanych do II etapu nie jest już uczestnikami szkoły średniej. Pomimo, że zakończyły one już edukację w szkołach, które reprezentowały podczas I etapu-testu wiedzy Organizatorzy dopuszczają ich udział w II etapie – zawodach sportowych.

Reasumując: 15 czerwca br. o godz. 10.00 spotykamy się z uczestnikami II etapu konkursu przy Kompleksie Lekkoatletycznym na Stadionie Miejskim w Warce. Po rozegraniu konkurencji biegowej zawody będą kontynuowane na pływalni Olimpic w Warce.

Szczegóły dotyczące organizacji II etapu VI edycji konkursu Dwa Oblicza Pułaskiego znajdują się w dokumencie „Wytyczne dotyczące przeprowadzenia II etapu VI edycji konkursu Dwa Oblicza Pułaskiego w dn. 15 czerwca 2021 r.”, który jest do pobrania poniżej:

PLIK PDF

Prosimy o uważne zapoznanie się z ww. dokumentem uczestników konkursu oraz ich rodziców, opiekunów i pedagogów. Uczestników konkursu prosimy by pamiętali o wypełnieniu i przekazaniu w dniu rozegrania II etapu stosownego zaświadczenia dot. stanu zdrowia oraz posiadali przy sobie ważny dokument tożsamości ze zdjęciem. W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z pracownikami Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego.

Dyrektor Muzeum
im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
Iwona Stefaniak

w porozumieniu z Dowódcą ORP „Gen. K. Pułaski”
kmdr. por. Pawłem Wernerem

 


 

ARCHIWALNE  INFORMACJE 2020

 

2020.05.22

Kontynuacja Konkursu „Dwa Oblicza Pułaskiego” we wrześniu

DOP2020 05SZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY UCZESTNICY VI edycji konkursu DWA OBLICZA PUŁASKIEGO, w obliczu trwającej epidemii w obecnym roku szkolnym nie uda nam się zakończyć konkursu DWA OBLICZA PUŁASKIEGO. W związku z powyższym informujemy, że plany przeprowadzenia II etapu (zawody sportowe: bieg i pływanie) oraz wycieczki do Gdyni podczas której odbyłby się III etap i zarazem Wielki Finał konkursu przenosimy na wrzesień br.

O dokładnych datach poinformujemy w późniejszym terminie. W takim wypadku zwycięzca konkursu popłynie w rejs po Morzu Bałtyckim w wakacje 2021 r. Informujemy również, że uczniowie zakwalifikowani do II etapu, którzy ukończą szkołę średnią w roku szkolnym 2019/2020 mogą kontynuować swój udział w konkursie DWA OBLICZA PUŁASKIEGO. Prosimy zatem by nauczyciele-opiekunowie zachowali z nimi możliwość kontaktu.

Nagrody dla najlepszych uczestników I etapu konkursu (wraz z dyplomami dla osób, które uplasowały się na podium oraz tych, które zakończyły udział na I etapie konkursu) zostały rozesłane do szkół i za ich pośrednictwem zostaną przekazane uczniom. Do zobaczenia we wrześniu!

 

Dyrektor Muzeum
im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
Iwona Stefaniak

w porozumieniu z Dowódcą ORP „Gen. K. Pułaski”
kmdr. por. Pawłem Wernerem


2020.03.11

KONKURS ODWOŁANY

image

W trosce o wspólne bezpieczeństwo i zdrowie, dalsze etapy konkursu Dwa oblicza Pułaskiego zostają zawieszone. W dniu 17 marca nie odbędzie się II etap (sportowy), a także planowana wycieczka do Gdyni i III etap na terenie Portu Wojennego w Gdyni, planowany w dniach 30 marca-2 kwietnia.
Stale monitorujemy sytuację i będziemy informowali o nowych terminach. Jeśli sytuacja epidemiologiczna w kraju się zmieni i warunki pracy na to pozwolą, do końca roku szkolonego dokończymy konkurs. Przepraszamy za niedogodności i prosimy o wyrozumiałość. Zalecamy śledzenie naszej strony internetowej i profilu na FB, gdzie na bieżąco będziemy podawali informacje.

Z góry dziękujemy za Państwa wyrozumiałość,
Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
Iwona Stefaniak
w porozumieniu z Dowódcą ORP „Gen. K. Pułaski” kmdr. por. Pawłem Wernerem2020.03.06

Informacja dla uczestników II etapu konkursu „Dwa oblicza Pułaskiego”

imageWszystkich uczestników II etapu VI edycji konkursu „Dwa oblicza Pułaskiego” prosimy o zapoznanie się z wytycznymi dotyczącymi przeprowadzenia testu sprawnościowego. Wytyczne wraz z istotnym załącznikiem (wzór zaświadczenia o stanie zdrowia) są do pobrania poniżej:

PLIK.PDF 

W dokumencie znajdują się wszelkie ważne informacje organizacyjne dotyczące II etapu konkursu, który odbędzie się 17 marca w Warce.

 

 


 

2020.02.28

I etap konkursu „Dwa oblicza Pułaskiego” rozstrzygnięty!

DOP 02

27 lutego w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce odbył się I etap konkursu historyczno-marynistycznego „Dwa oblicza Pułaskiego”. Ostatecznie do konkursu przystąpiło 113 uczniów z 17 szkół średnich z terenu województwa mazowieckiego.

Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 54 uczniów. W tegorocznej edycji konkursu dopuszczenie do II etapu zagwarantowało uzyskanie z testu min. 25 pkt. (na 60 możliwych). Liderem po I etapie jest Jakub Winnicki – uczeń XXXVII LO im. J. Dąbrowskiego z Warszawy.

Poniżej do pobrania lista osób zakwalifikowanych do II etapu konkursu (wraz z wynikami):

PLIK ZIP

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Przypominamy, że w II etapie konkursu odbędą się dwie konkurencje sprawnościowe na czas: bieg na dystansie 600 m oraz pływanie na dystansie 50 m.


Etap II zostanie zorganizowany na terenie miasta Warki (basen i stadion miejski) 17 marca 2020 r., w godz. 9.00 – 16.00 (szczegółowe informacje wkrótce otrzymają opiekunowie uczniów).

Protokół z przeprowadzenia I etapu VI edycji konkursu DWA OBLICZA PUŁASKIEGO jest do wglądu w siedzibie Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Pełne wyniki (wraz z punktacją osób niezakwalifikowanych do kolejnego etapu) zostaną przekazane do szkół, których uczniowie wzięli udział w konkursie.

Konkurs organizowany jest przez Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i Dowództwo ORP „Gen. K. Pułaski”. Patronat Honorowy sprawują: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak i Burmistrz Warki Dariusz Gizka. Partnerami wydarzenia są: Instytut Pamięci Narodowej, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce oraz Radio Plus Radom.

 

Członkowie Komisji Konkursowej:

Iwona Stefaniak – dyrektor Muzeum im. K. Pułaskiego
Karol Kucharski – historyk, Muzeum im. K. Pułaskiego
Piotr Kupnicki – historyk, Muzeum im. K. Pułaskiego 


2020.01.22

Zmiany w spisie literatury i stron www do konkursu „Dwa oblicza Pułaskiego”

DOP2020 02W porozumieniu z dowództwem ORP „Gen. K. Pułaski” uszczegółowiliśmy spis literatury i stron www obowiązujący w tegorocznej edycji. Znajomość Regulaminu Służby Okrętowej ograniczyliśmy do rozdziału 24 „Ceremoniał morski” oraz załącznika nr 2 „Symbole Rzeczypospolitej Polskiej…”.

Pełny spis lektur i stron www, z którymi każdy uczestnik konkursu powinien się zapoznać, dostępny jest na naszej stronie [LINK]. Książki można nabyć w naszym sklepie na terenie Muzeum, jak również składając zamówienie przez internet pod adresem: rezerwacja@muzeumpulaski.pl. Zachęcamy również do indywidulanych i grupowych wizyt w naszym Muzeum i zwiedzania tak pałacu jak i wystawy czasowej. Ponadto wszystkich chętnych informujemy, że na terenie Muzeum znajduje się biblioteka, z której zasobów można korzystać po wcześniejszym umówieniu się.

Bądźcie gotowi do sprawdzianu wiedzy. Czytajcie, zapamiętujcie, poznawajcie. Konkursu „Dwa oblicza Pułaskiego” trwa. Pierwszy etap już 27 lutego 2020 roku.

 2020.01.22

Zakończyliśmy rekrutację do konkursu „Dwa oblicza Pułaskiego”

DOP2020 00

W tym roku organizujemy już VI edycję konkursu historyczno-marynistycznego „Dwa oblicza Pułaskiego”. Do udziału zgłosiło się aż 130 uczniów z 18 szkół średnich z województwa mazowieckiego.

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat polsko-amerykańskiego bohatera walk niepodległościowych – Kazimierza Pułaskiego, patrona muzeum i okrętu, upowszechnianie wiedzy historycznej, kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia Polaków oraz uwrażliwienie młodych ludzi na sprawy wiązane z obronnością kraju.

Nagrodą główną w konkursie jest udział w rejsie jachtem Marynarki Wojennej RP po Morzu Bałtyckim w sierpniu 2020 r., wspólnie z członkami Załogi ORP „Gen. K. Pułaski”. Niezwykłą przygodą dla 10 laureatów II etapu jest 4-dniowa wycieczka do Trójmiasta, gdzie młodzież weźmie udział w Wielkim Finale konkursu i zwiedzi największe atrakcje Gdyni, Gdańska i Sopotu. Dodatkowo organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe oraz dyplomy pamiątkowe dla uczestników konkursu.

Konkurs trwa od 12 listopada 2019 do 30 kwietnia 2020 roku i składa się z trzech etapów: test merytoryczny, test sprawnościowy, Wielki Finał w Gdyni.

DRODZY UCZESTNICY, PAMIĘTAJCIE:

Etap pierwszy: 27 lutego 2020, Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce.

  

 

DOP loga 20203