spotkanie rakietnicy00112 luty był ostatnim dniem zwiedzania wystawy: „Oto dni krwi i chwały - reduta Ordona i rakietnicy Królestwa Polskiego”.

Prezentowana od października 2018 roku, dzięki współpracy z Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie, była chętnie odwiedzaną ekspozycją.

Finał wystawy uświetnił bardzo interesujący wykład dr. Wojciecha Borkowskiego – archeologa, jednego z autorów wystawy, rekonstruktora historycznego, poświęcony rakietnikom i badaniom na reducie Ordona. W spotkaniu wzięło udział prawie stu uczniów szkół podstawowych z Warki i przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Miasta Warki im. K. Pułaskiego.

Jeszcze raz dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom Państwowego Muzeum Archeologicznego z Warszawy za wypożyczenie ekspozycji i współpracę. Szczególne podziękowania dla dr. Wojciecha Borkowskiego za wykład i spotkanie z młodzieżą.