ferie2019 0036 lutego w ramach akcji ‘’ Ferie dookoła świata’’ w Centrum Edukacyjno – Muzealnym w Warce odbyły się zajęcia z najmłodszymi.

Inicjatywa to wspólne przedsięwzięcie wareckich instytucji ; Dworku na Długiej, Cesir Warka, Miejsko – Gminnej Biblioteki w Warce oraz naszego muzeum.Edycja miejskich ferii jest niezwykle ciekawą propozycją , pomaga dzieciom poznać nie tylko świat, ale także kreatywnie spędzić wolny czas.

Dzieci, które przybyły na zajęcia do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce miały okazję uczestniczyć w pouczającej zabawie, która zabrała je w podróż po Ameryce, zarówno tej dawnej jak i współczesnej. Spotkanie rozpoczęło się od projekcji filmu animowanego o niezwykłej, uroczej i tajemniczej księżniczce, której losy, krok po kroku pozwoliły dzieciom zrozumieć historie Ameryki. Natomiast poprzez ciekawostki i odrobinę tajemnicy, dzieci poznały także jej tradycję i zwyczaje. Najmłodsi uczestniczyli również w zajęciach plastycznych, gdzie mogli wykazać się pomysłowością. Były również gry, zabawa w balonach i ciekawostki na temat Ameryki, które nie pozwoliły nudzić się naszym młodym uczestnikom.

Na zakończenie kreatywnie spędzonego czasu, wszystkie dzieci mogły upamiętnić swój pobyt  robiąc sobie zdjęcia w ,, indiańskiej foto budce ‘’. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce dziękuje wszystkim dzieciom za przybycie i udział  we wspólnej zabawie.