majewska2017 001W sobotę 6 maja, w ramach XIII „Wieczoru z Kulturą” obył się wspaniały koncert duetu Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz.

Artyści zaprezentowali nam swój recital „Piosenki, z których się żyje”, który powstał przeszło rok temu z myślą o jubileuszu 40-lecia współpracy artystycznej. Na całość złożyły się wyjątkowe i ponadczasowe utwory, pełne emocji, refleksji, przeplatane ciekawymi anegdotami ze wspólnej drogi twórczej. Nie zabrakło klasyków takich jak: „Być kobietą”, „Jaka róża taki cierń”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Jeszcze się tam żagiel bieli”, ale zaprezentowano też utwory z najnowszej płyty, która miała swą premierę w październiku 2016: „Wszystko może się stać”, „Po prostu przyjdź i bądź”, „Mimo to”, „O sercu szczerozłotym”, „Realizm realny”, „Nie zamykajcie się od środka”, „Nie bójcie się banału”.

Liryczny, mocny głos Alicji Majewskiej, piękna muzyka Włodzimierza Korcza – autora prawie wszystkich kompozycji Artystki - i niebywała charyzma obydwojga, złożyła się na wyjątkową muzyczną ucztę i wprowadziła Gości w cudowny nastrój. „Piosenki, z których się żyje” okazały się tymi, które wzruszają, skłaniają do refleksji, bawią, pocieszają, traktują „o czymś”... „Chemia artystycznej przyjaźni” mająca odzwierciedlenie na scenie, ogromny ładunek wiarygodności i autentyczności, cudowny kontakt z publicznością i... ten prosty walczyk przeplatający się w kilku kompozycjach. Wszystko to sprawiło, że owacjom na stojąco nie było końca.

Dziękujemy Artystom za rewelacyjne spotkanie oraz naszej wyjątkowej Publiczności, za rekordową frekwencję!

Do zobaczenia na kolejnym „Wieczorze z Kulturą” już w czerwcu...

 

Fot. Rafał Donica