daukszewicz001Jubileuszowy, X „Wieczór z Kulturą”, którego gościem specjalnym był Krzysztof Daukszewicz, upłynął pod znakiem satyry, śmiechu, dobrej zabawy, ale i refleksji nad otaczającą nas rzeczywistością.

Występ jednego z najbardziej znanych współczesnych polskich satyryków, poetą, kompozytorem i piosenkarzem spotkał się z dużym aplauzem Gości.

Usłyszeliśmy nie tylko znane i lubiane piosenki, takie jak: „Easy rider”, czy „Mc Drive”, „Dobranoc Europo”, „List do hrabiego”, „Ballada o martwej naturze na emeryturze”, ale mnóstwo anegdot o cb radio, menelikach czy bezrobotnych. Nie zabrakło komentarza artysty do ostatnich wydarzeń społeczno-politycznych – z dużą dozą humoru rzecz jasna. Krzysztof Daukszewicz stworzył niesamowitą atmosferę gawędy, humorystycznej podróży do zakątków ludzkiej osobowości, wyolbrzymienia naszych narodowych wad i przywar.

Dziękujemy Artyście za spotkanie, dobrą zabawę, serdeczne rozmowy z naszymi Gośćmi. :) Publiczności dziękujemy za obecność i stworzenie wspaniałej atmosfery.

Następne spotkanie z cyklu „Wieczór z Kulturą” już 20 listopada br. Usłyszymy wówczas piosenki Marka Grechuty w wykonaniu Joanny Lewandowskiej. Zapraszamy!

fot. R. Donica