harley2016 14W sobotę 27 sierpnia, w samo południe, w zespole pałacowo-parkowym mieliśmy niecodziennych gości – członków klubu motocyklowego Warsaw Chapter Poland H.O.G., zrzeszającego właścicieli amerykańskich motocykli marki Harley-Davidson.

Już po raz ósmy firma Liberator Sp. z o.o. (dealer motocykli Harley-Davidson) w ostatni weekend sierpnia zorganizowała imprezę poświęconą amerykańskiej motoryzacji – American Day. Jako, że w tym roku przypada również 15 rocznica utworzenia klubu WChP zainaugurowany został 1 st Mazovian Run – 100 mil na 15-lecie WChP. Trasa: Warszawa – Czersk – Warka – Warszawa. Motocykliści zwiedzili Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego i wykonali pamiątkowe zdjęcie przed pomnikiem polsko-amerykańskiego bohatera. Mieszkańcy Warki zaś mogli podziwiać 30 amerykańskich motocykli Harley-Davidson. Nietypowa ekspozycja trwała zaledwie godzinę.