kierejsza ban2024Zapraszamy na wyjątkowy XXXVI Wieczór z Kulturą w karnawałowym rytmie!

9 lutego o godz. 18.00

Koncert pt. SZALEŃSTWA KARNAWAŁU wykonają dla Państwa wyjątkowi artyści!
Znakomity skrzypek, kompozytor i aranżer BOGDAN KIEREJSZA w towarzystwie ADAMA KALINOWSKIEGO znanego szerszej publiczności m.in z programu The Voice of Poland.
Artystom towarzyszyć będzie zespół w składzie:

Sławomir Pogoda - gitara
Zdzisław Kalinowski - fortepian
Wojciech Bergander - kontrabas
Maciej Wojcieszuk – perkusja

Artyści zabiorą Państwa w muzyczną, magiczną podróż po różnych epokach, stylach muzycznych i barwnych zakątkach świata. Usłyszycie Państwo największe przeboje, melodie filmowe i oklaskiwane na całym świecie najpiękniejsze standarty muzyczne w niezwykle energetyzujących aranżacjach. "Szaleństwa Karnawału" to połączenie tradycji z nowoczesnością, elegancji z szaleństwem, klasyki z rockiem, Polski ze światem.

Bogdan Kierejsza oraz Adam Kalinowski tworzą na scenie wybuchowy duet, który na długo pozostanie w Państwa pamięci. Gorąco polecamy!!!

Informacje organizacyjne:
- Bilety na koncert w cenie 90 zł od osoby będzie można zarezerwować przez Internet pod adresem rezerwacja@muzeumpulaski.pl lub nabyć w kasie muzeum: tel. 48/667 20 20 w. 21
- Ilość miejsc jest ograniczona.
CEM - Sala koncertowa muzeum, ul. K. Pułaskiego 24, Warka

 

WYKONAWCY

Bogdan Kierejsza - Skrzypek i kompozytor, absolwent WUM im. F. Chopina w Warszawie. Jest miłośnikiem skrzypiec i propagatorem muzyki skrzypcowej na całym świecie. Koncertował m.in. w „Al Hashemi II” w Kuwejcie, w słynnej „Opera House” w Katarze, w „Abu Dhabi Theatre” i „Emirates Palace” w Abu Dhabi, w Mediolanie podczas wystawy EXPO 2015, czy na Uniwersytecie Stanforda w USA. W Polsce, jako solista ma na swoim koncie występy z Filharmonią Bałtycką, Olsztyńską, Gorzowską, Zabrzańską, Polską Orkiestrą Radiową, z gdańską Cappellą Gedanensis, z Suwalską Orkiestrą Kameralną, koncertował w Filharmonii Warszawskiej i Krakowskiej oraz z Królewską Orkiestrą Symfoniczną przy Pałacu w Wilanowie. Za krzewienie kultury polskiej, od Ministra Kultury i Sztuki otrzymał stypendium artystyczno-naukowe w 1999r., a w 2014r. otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt działalności twórczej i artystycznej.
Skomponował setki utworów do reklam telewizyjnych, radiowych i kinowych, jingli do stacji radiowych i telewizyjnych, oraz ilustracji muzycznych do różnego rodzaju form wizyjnych, realizowanych na zlecenie domów produkcyjnych i studiów filmowych w wielu krajach Europy i Azji. Ma na swoim koncie muzykę do rozmaitych spektakli tanecznych i układów choreograficznych, a utwory w jego aranżacjach lub powstałe w wyniku współpracy artystycznej wykonywali i wykonują znani artyści polskiej sceny muzycznej.

Adam Kalinowski - Adam Kalinowski “KALINOVSKI” śpiewa oraz gra na gitarze od 2007 r., mieszka w Trójmieście, gdzie ukończył studia magisterskie na kierunku Ekonomia, na Uniwersytecie Gdańskim (praca magisterska pt. “Funkcjonowanie i rozwój na rynku muzycznym na przykładzie zespołu muzycznego BLACK JEANS”). Laureat II miejsca XI edycji The Voice of Poland z 2020 roku oraz V miejsca V edycji Idola z 2017 roku. W swoim dorobku koncertowym występował na jednej scenie z takimi artystami jak: Edyta Górniak, Piotr Cugowski, Enej, Margaret, Łzy, Perfect, Jula, Viki Gabor, Roksana Węgiel, Alicja Szemplińska, Luxtorpeda i inni. Koncertował na zagranicznych scenach m.in. we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Islandii czy Niemczech.

Jesienią 2021 roku wydał album "Być może ostatnia płyta", który promują 3 single: "Solo Act" (w którego teledysku wzięli udział finaliści XI edycji The Voice of Poland m. in Krystian Ochman) "Dzień w dzień" oraz "Papierowe Miasta”. 10 Maja 2023 Artysta wydał najnowszy singiel pt. „Bezludna Wyspa”, który zwiastuje nadchodzącą kolejną płytę autorską.

Aktualnie Kalinovski gra koncerty ze swoim zespołem promujące najnowsze wydawnictwo a także promuje solową trasę “Wiecznie Żywi”, w których oprócz autorskich utworów wykonuje piosenki Artystów - idoli, których już nie wśród nas.

 

kierejsza plakat2024