Baner informacyjnyNa prośbę naszej wspaniałej Publiczności, z okazji Andrzejek, powtarzamy wyjątkowy ,,Wieczór z Kulturą’’ w rytmie tanga!

26 listopada 2023, godz. 16.00

W programie wieczoru koncert „TANGO MYCH MARZEŃ I SNÓW” z tangami okresu międzywojennego Warsa, Szpilmana, Petersburskiego, ale także innych wybitnych kompozytorów tego gatunku ja: Gardel, Rodriguez czy Piazzolla w wykonaniu:Lala Czaplicka – śpiew

GANG TANGO:
Anna Wandtke – skrzypce
Piotr Kopietz - bandoneon
Mirosław Feldgebel - fortepian
Sebastian Wypych - kontrabas/prowadzenie
oraz para tancerzy
Tatiana TatiVany & Piotr Wożniak - pokaz tango

Usłyszą Państwo kompilację kompozycji polskich i argentyńskich. Repertuar zespołu nawiązuje do kolebki i wzoru stylu, czyli tanga argentyńskiego, ale także odnosi się i pielęgnuje ogromny dorobek twórczości tangowej kompozytorów okresu międzywojennego. Pisywali je zarówno autorzy muzyki lekkiej, jak i kompozytorzy muzyki poważnej. Mówi się o około 3000 tang polskich z tego okresu.

Jeden z najwybitniejszych poetów tanga Enrique Santos Discépolo nazwał tango smutną myślą, którą się tańczy, dlatego w skład GANG TANGO wchodzą najwybitniejsi tancerze tanga.

Informacje organizacyjne

  • Bilety na koncert w cenie 100 zł od osoby będzie można nabyć w kasie muzeum, zarezerwować przez Internet pod adresem rezerwacja@muzeumpulaski.pl lub pod nr. tel. 48/667 20 20 w. 21
  • Ilość miejsc jest ograniczona. Miejsca rezerwujemy wg kolejności zgłoszeń. Bilet uważa się za zarezerwowany po zapłaceniu.
  •  CEM - Sala koncertowa muzeum, ul. K. Pułaskiego 24, Warka


WYKONAWCY:

CzaplickaLala Czaplicka - śpiewaczka i wokalistka, obdarzona unikatowym głosem o aksamitnej barwie. Córka Jerzego Czaplickiego, światowej sławy śpiewaka, który w latach 30. ubiegłego stulecia śpiewał i nagrywał z orkiestrami tanecznymi stolicy, w tym ze słynną orkiestrą Jerzego Petersburskiego i Artura Golda, występując w legendarnym lokalu przedwojennej Warszawy - Adrii. Ze względu na swoje rozległe możliwości wokalne, Artystka śpiewa muzykę klasyczną, jazzową, gospel, współczesną oraz retro. Artystka występuje na scenach krajowych i zagranicznych, a koncerty z jej udziałem spotykają się zawsze z niezwykle ciepłym i entuzjastycznym przyjęciem publiczności.

Anna WandtkeAnna Wandtke – skrzypaczka, solistka, kameralistka, kompozytorka, organizatorka wydarzeń kulturalnych. Jej grę̨ charakteryzuje ogromna wrażliwość́ muzyczna, głęboka ekspresja wyrazu. Dzięki wyjątkowemu podejściu do brzmienia instrumentu oraz błyskotliwej, wirtuozowskiej technice Artystka z imponującą̨ swobodą realizuje idee muzyczne, prowadząc słuchacza poprzez płynną narrację muzyczną, w świat wyjątkowych dźwięków z kręgu nie tylko muzyki klasycznej, ale i nierzadko fuzji z jazzem, flamenco, muzyką world.WypychSebastian Wypych - artysta - solista, kameralista, pedagog, kompozytor, organizator, doktor sztuk muzycznych, pomysłodawca wielu projektów artystycznych, w tym także festiwali muzycznych, podróżnik, skipper / żeglarz, producent. Prowadzi bardzo żywą działalność koncertową, jako solista i kameralista oraz organizacyjną i producencką. Działalność impresaryjną i organizacyjną prowadzi od 2007 roku kierując, jako CEO działaniami biura koncertowego Best-Art Concept /www.bestartconcept.com/. Współzałożyciel i Wiceprezes Stowarzyszenia „HUMANA ARS MUSICA”.
W latach 2012-2017 roku związany z Warszawską Operą Kameralną jako Kierownik Artystyczny Pionu Opera/Off.

KopietzPiotr Kopietz – multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor.
Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie akordeonu. Swoje umiejętności wykonawcze doskonalił podczas stypendium na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu (Austria). Ukończył również studia podyplomowe w zakresie zarządzania kulturą na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Należy do grona kilku muzyków w Polsce grających na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie oraz jest jednym z niewielu artystów koncertujących na niezwykle rzadkim instrumencie – francuskiej akordinie

FeldgebelMirosław Feldgebel – ceniony pianista i kameralista. Partnerował najwybitniejszym artystom polskim i zagranicznym. Jest laureatem kilku międzynarodowych konkursów pianistycznych (m.in. I nagroda w Torneo Internazionale di Musica w Turynie, III nagroda w XII Concorso Musicale Europeao Citta di Moncalieri).
Od wielu lat zajmuje się również wykonawstwem muzyki dawnej na instrumentach historycznych – na klawesynie, harfach średniowiecznych, renesansowych i barokowych (współpraca z czołowymi zespołami muzyki dawnej) oraz na wczesnych fortepianach klasycznych i romantycznych.

 

Zapraszamy!

 

plakat tango 2023 mini