Warning: exif_read_data(img-9194_HDR.jpg): Illegal IFD offset in /nowastrona/plugins/content/jw_sigpro/jw_sigpro/includes/helper.php on line 294

Zdjęcie grupowe osób2 maja na terenie Belwederu z udziałem Pary Prezydenckiej odbyły obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą.

Na dziedzińcu Belwederu odbyła się ceremonia wręczenia przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę odznaczeń państwowych działaczom polonijnym, Aktów Nadania Obywatelstwa Polskiego oraz flag państwowych przedstawicielom organizacji i instytucji zasłużonych w działalności na rzecz wsparcia Polonii i Polaków poza granicami kraju.
Akty Nadania Obywatelstwa Polskiego otrzymali od Prezydenta: Viktar Rushlevich – Zakonnik Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich, pochodzenia białoruskiego oraz 5–osobowa rodzina Tikhomyrov z Ukrainy. Prezydent uhonorował działaczy polonijnych, a trzynastu Instytucjom i organizacjom wręczył flagi państwowe, w uznaniu wybitnych zasług w działalności na rzecz wsparcia Polonii i Polaków poza granicami kraju - wśród nich Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.
Flagę w imieniu zespołu muzeum odebrała dyrektor Iwona Stefaniak.