baner informacyjny 80 lat temu w dniach 19-22 kwietnia miało miejsce powstanie w getcie warszawskim, zorganizowane przez polskich Żydów.

Z tej okazji Senat RP ogłosił rok 2023 Rokiem Pamięci Bohaterek i Bohaterów Getta Warszawskiego by uczcić w ten symboliczny sposób tę ważną rocznicę. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce we współpracy z Muzeum Getta Warszawskiego przygotowało na tę okoliczność wyjątkowe wydarzenie – pokaz filmów dokumentalnych dotyczących historii warszawskiego getta.

Prezentacja filmów odbędzie się 25 kwietnia br. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Centrum Edukacyjno-Muzealnego działającego przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

W ramach pokazu zaprezentowane zostaną dwa filmy dokumentalne:
- „Historia warszawskiego getta”
- „Dwie Flagi. Opowieść o Żydowskim Związku Wojskowym”

Wydarzenie jest jednocześnie kolejnym krokiem podjętym przez Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, które przypomina historię żydowskiej społeczności, w tym tą tragiczną, z okresu II wojny światowej.
Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych, a w sposób szczególny młodzież szkół średnich. Rezerwacje przyjmowane są pod numerem kontaktowym: 48 66722567 lub za pośrednictwem e-mail: rezerwacja@muzeumpulaski.pl

Wstęp na pokaz jest wolny!

 

Plakat informacyjny