126 marca obchodziliśmy 278. rocznice urodzin patrona muzeum Kazimierza Pułaskiego. Tradycją są spotkania z publicznością w ten dzień.

Tym razem „Urodziny Pułaskiego” świętowaliśmy z dużą grupą dzieci z wareckich szkół. O rocznicy urodzin K. Pułaskiego pamiętali również przedstawiciele władz samorządowych powiatu grójeckiego oraz Warki. Spotkanie rozpoczęło się od złożenia symbolicznych kwiatów przy pomniku Kazimierza Pułaskiego. Do muzeum przybyli m.in. Członek Zarządu powiatu grójeckiego Andrzej Zaręba, radni powiatowi Jan Madej i Cezary Kołodziejski, wiceburmistrz Warki Teresa Knyzio, dyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. K. Pułaskiego w Warce Agnieszka Dunst, Prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Warki im. K. Pułaskiego Danuta Sadowska, Prezes Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Oddział w Warce Marzena Jankowska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Warce Jolanta Piątosa, delegacja Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Licznie przybyły dzieci ze szkół z terenu gminy Warka wraz z nauczycielami. Tego dnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Pejzaż z muzeum w tle”. W sali koncertowej powitała zgromadzonych gości i młodzież szkolną dyrektorka Iwona Stefaniak. Potem przedstawiła zwycięzców konkursu i podziękowała wszystkim za udział. Laureaci zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi oraz pamiątkowymi dyplomami. Konkurs był zwieńczeniem obchodów 55-lecia muzeum.

Nagrodą dla wszystkich dzieci, które wzięły udział w konkursie i przybyły na „Urodziny Pułaskiego” „Bajkowy koncert dla małych i dużych” w wykonaniu zespołu wokalno-aktorskiego Sonanto. Motywem przewodnim koncertu były piosenki z bajek Walta Disney`a, które są dobrze znane dzieciom. Dlatego nie obyło się bez wspólnego śpiewania i tańców. Jak na prawdziwe przyjęcie urodzinowe przystało wszyscy zostali zaproszeni na tort. Tegoroczne obchody rocznicy urodzin naszego patrona upłynęły pod znakiem radości i zabawy najmłodszych przyjaciół muzeum.

Zachęcamy do odwiedzenia wystawy pokonkursowej „Pejzaż z muzeum w tle”. 180 prac uczniów wareckich szkół zostało wyeksponowanych w Centrum Edukacyjno-Muzealnym. Wystawę można zwiedzać do 19 marca.

 

 Fot. Piotr Kupnicki

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://www.muzeumpulaski.pl/aktualnosci/922-radosne-urodziny-pulaskiego#sigProId04ee212bef