baner sojka2023Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na kolejny wyjątkowy „Wieczór z Kulturą”. Tym razem gościem będzie Stanisław Soyka – ceniony wokalista, pianista, kompozytor i aranżer. Koncert odbędzie się 2 marca (czwartek) wieczorem o godz. 19.00.

Podczas koncertu usłyszymy piosenki z ostatniego albumu artysty „Muzyka i słowa Stanisław Soyka” (nominowanego do nagrody FRYDERYK 2020), pieśni napisane do wierszy poetów polskich i nie tylko („Allegro ma non troppo” Wisławy Szymborskiej, „Który skrzywdziłeś…” Czesława Miłosza, „Tylko brać” Agnieszki Osieckiej), w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”.

2 marca Powiat Grójecki oficjalnie otwiera „Stolicę Kulturalną Mazowsza” w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Dlatego zapraszamy Państwa na koncert wyjątkowego Artysty. Wybierzmy się wspólnie z Mistrzem Soyką w podróż o innym wymiarze, pełną piękna i dobrych emocji, które jak nikt potrafi z taką lekkością wywołać w swojej publiczności. Przyjmijcie nasze zaproszenie, a przekonacie się o tym osobiście.

Stanisław Soyka – wokalista jazzowy i popowy, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka też przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multi platynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom. Wypracował swój własny język muzyczny, przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków, a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni, lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i ...nie tylko.

Informacje organizacyjne:
• Bilety na koncert w cenie 80 zł od osoby będzie można zarezerwować przez Internet pod adresem rezerwacja@muzeumpulaski.pl lub nabyć w kasie muzeum: tel. 48/667 20 20 w. 21
• Ilość miejsc jest ograniczona. Miejsca rezerwujemy wg kolejności zgłoszeń. Bilet uważa się za zarezerwowany po zapłaceniu.
• Sala koncertowa Muzeum, ul. K. Pułaskiego 24, Warka

Polecamy i zapraszamy!

Sojka plakat 2023