koncert przyjaciele324 lutego sala koncertowa Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce wypełniła się publicznością. Tym razem goście zgromadzili się by uczestniczyć w wyjątkowym koncercie „Przyjaciele Muzeum dla Warki”.

Wydarzenie było inicjatywą związanych z nadpilickim miastem artystów. Tych lepiej i nieco mniej znanych, młodszych i starszych – wszystkich, którym muzyka i Warka są wyjątkowo bliskie.

Na scenie pojawiło się kilkunastu artystów. Występy rozpoczęła kilkuletnia Oliwia Cendrowicz. Po niej zaprezentowała się wokalistka Marcelina Woźna i najsłynniejszy warecki gitarzysta Bogdan Sabała. Nie zabrakło duetu „Pionierzy” w składzie Marysia Majka Iwanowska i Tomasz Laser Iwanowski popularyzujących country i blue grass. Swoje utwory zaprezentował dobrze znany wśród mieszkańców Warki zespół LEK ART.PL w składzie: Dariusz Rączka, Anna Kolasa-Rączka, Sławomir Tkacz i Grzegorz Kalbarczyk. Premierowy występ przed warecką publicznością zaliczył Florek Friends Quartet – czterech saksofonistów: Dawid Bekasiewicz, Jakub Jaszewski, Jarosław Woźniak i Ryszard Florek, którzy przypomnieli kilka muzycznych szlagierów znanych z filmów. Z kolei warecki tenor, Tadeusz Pietrusiak, w towarzyszeniu akompaniującego mu na fortepianie Marka Borowskiego, oczarowali zgromadzonych pieśniami neapolitańskimi na czele z „O sole mio”

Ten wieczór dostarczył niesamowitych wrażeń. Nie tylko muzycznych, ale i sentymentalnych. Był bowiem okazją do wspomnień w gronie niekiedy dawno niewidzianych osób.

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce dziękuje Artystom za wspaniały występ i gościom za tak liczne przybycie. Cieszymy się, że nie zabrakło mieszkańców Warki wśród których były całe rodziny. To była przyjemność cieszyć się wspólnie muzyką.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://www.muzeumpulaski.pl/aktualnosci/913-muzycznie-dla-warki#sigProIdf2396c62ef