BanerNa zakończenie roku 55-lecia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, zapraszamy na XXIX koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’

Okres Świąt Bożego Narodzenia to najpiękniejszy, magiczny czas w roku. Z tej okazji zapraszamy Państwa na muzyczne spotkanie z kolędą i piosenką świąteczną - 29 grudnia o godz. 18.00. Wystąpią przed Państwem wybitni artyści, którzy łączą różne stylistyki artystyczne od muzyki klasycznej, przez jazz po muzykę rozrywkową i estradową:


Martyna Ciok
– śpiew
Mariusz Kozłowski – saksofon
Wojciech Świętoński – fortepian

 

Ich autorskie aranżacje zabiorą Państwa w niezapomnianą muzyczną podróż.

Informacje organizacyjne:
- wstęp bezpłatny
- ilość miejsc ograniczona!
- rezerwacje miejsca można dokonać przez Internet pod adresem rezerwacja@muzeumpulaski.pl lub poprzez kontakt telefoniczny tel. 48/667 20 20 w.21

Koncert ,,Magiczny czas’’
Sala koncertowa Muzeum im K. Pułaskiego w Warce
29 grudnia (czwartek) o godz. 18.00
ul. K. Pułaskiego 24, Warka

Zapraszamy!

 

WYKONAWCY KONCERU:


Martyna Ciok
– śpiew

Martyna CiołAbsolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrołęce (skrzypce) oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale wokalnym (sekcja piosenki). Była finalistką muzycznego programu telewizyjnego „Śpiewaj i Walcz”. Występowała na 47. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie Debiutów 2010 r. Była uczestniczką programu „The voice of Poland” w drużynie Andrzeja Piasecznego, a także półfinalistką dziewiątej edycji programu „Mam Talent” w TVN. Występowała z różnymi artystami polskiej sceny muzycznej m. in. z Krystyną Prońko czy Grzegorzem Skawińskim. Jest jurorką wielu festiwali, także międzynarodowych. Od wielu lat jest pedagogiem emisji głosu. Od 2012 r. współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie jako solistka muzyki rozrywkowej. W czerwcu 2019 r. obroniła dyplom magistra z wokalistyki estradowej na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.


Wojciech Świętoński – fortepian

Wojciech ŚwiętońskiJest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Bronisławy Kawalla (2008). Kameralistykę fortepianową studiował pod kierunkiem prof. Jerzego Marchwińskiego. Ukończył dwuletni Staż Artystyczny w zakresie wykonawstwa muzyki kameralnej (2010) oraz II i III edycję Podyplomowego Międzywydziałowego Studium Pieśni (2012,2013) na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. W roku 2019 uzyskał stopień doktora sztuki. Jest jednym z trzech uczestników elitarnego ‘Kursu mistrzowskiego’ Maestro Ivo Pogorelicha. Pozostając z nim w stałym kontakcie, nieustannie czerpie inspiracje z licznych wskazówek Mistrza. Laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych w Kijowie i Rzymie. Regularnie występuje w salach koncertowych Europy, z reci¬talami i z towarzyszeniem orkiestry. Członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków oraz Stowarzyszenia Artystów STOART. Stypendysta Lions Club (2006, 2007), Prezydenta Miasta Białegostoku (2011) oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011, 2017, 2020). Artysta współpracuje z Filharmonia Narodową. Twórca i dyrektor artystyczny cyklu koncertów „Chwile ulotne” w Pałacu Radziwiłłów w Nieborowie. Dokonał prawykonań utworów napisanych przez kompozytorów będących pedagogami Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina: Weroniki Ratusińskiej, Miłosza Bembinowa, Bartosza Kowalskiego i Pawła Łukaszewskiego. Jest propagatorem muzyki Stanisława Wisłockiego.


Mariusz Kozłowski
– saksofon

Mariusz KozłowskiGra na saksofonie altowym, tenorowym, sopranowym, barytonowym, flecie, flecie piccolo, klarnecie i klarnecie bassowym. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie dr. hab. Jerzego Główczewskiego. Kariera artystyczna Mariusza Kozłowskiego wiedzie przez różne obszary muzyczne, od kameralistyki przez jazz, blues, etno-musi, aż po duże orkiestry i big-bandy jazzowe. Wraz z kompozytorem Piotrem Karolem Sawickim tworzy etno-jazzowy zespół ,,Warszawa Kyiv Express", z którym występował na największych festiwalach w kraju i za granicą, takich jak: Jazz nad Odrą, Warsaw Summer Jazz Days, Era Jazzu, Warszawa Singera, Nowa Tradycja, Skrzyżowanie Kultur, Eddie Lang - Monterodunii Jazz Festival, Goerlitz Jazz Tage itp. Zespół w 2010 nagrał album „Huculski Blues”. Działalność etno - jazzową obecnie kontynuuje grając w zespołach Max Klezmer Band oraz z Milo Kurtisem w Naxos Orchestra i Milo Ensamble - album ,,Live at Prom Kultury’’. Współpracuje również z kultowym zespołem Oldbreakout oraz z Natalią Sikorą, z którą w 2017 nagrał płytę „Tribute to Mira Kubasińska”, współpracuje też z zespołem Singin'Birds oraz Pendofsky Music - album „Gumolit” Tamarą Raven, z którą nagrał album ,,A Few of My Favorite".