Prof. nadzw. dr hab. ZBIGNIEW WAWER12 grudnia 2022 roku odszedł prof. nadzw. dr hab. ZBIGNIEW WAWER (1956-2022) - historyk wojskowości, muzealnik, wybitny znawca umundurowania i znaków polskich jednostek, Dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, m.in. Członek Rady Muzeum przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

Zapamiętamy Profesora jako wybitnego historyka, wielkiego Patriotę i Człowieka dobrego serca. Cześć Jego Pamięci.

kondolencje2

Uroczystość żałobna pożegnania Prof. Z. Wawra odbędzie się 29 grudnia 2022 r. o godz. 10:00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie przy ul. Długiej 13/15.  Ceremonia pogrzebowa odbędzie się o godzinie 12:30 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach przy ul. Powązkowskiej 43/45 w Warszawie.
Księga kondolencyjna wyłożona jest w Pałacu na Wyspie w godzinach otwarcia Muzeum do końca stycznia.