plakatArchiwum IPN i Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zapraszają nauczycieli i uczniów szkół podstawowych i średnich na lekcje archiwalne przygotowane w oparciu o kolekcję dokumentów pozyskanych ze Związku Sokolstwa Polskiego w Ameryce i wystawę „»Ramię krzep – Ojczyźnie służ«. 135. rocznica powstania Sokolstwa Polskiego w Ameryce”.

Podczas zajęć przypomnimy wybitnych sportowców związanych z ruchem sokolim – m.in. baseballistę Stana Musiała, zwanego „Stan The Man”, oraz lekkoatletkę, medalistkę olimpijską w sprincie, Stellę Walsh.

Lekcje połączone będą ze zwiedzaniem wystawy Instytutu „»Ramię krzep – Ojczyźnie służ«. 135. rocznica powstania Sokolstwa Polskiego w Ameryce” oraz Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

Zapraszamy do Warki w środy o godz. 10.15 i 12.15.

Startujemy już od 7 grudnia! Zapisy pod adresem: spotkaniawarchiwum@ipn.gov.pl

Szczegółowe informacje znajdziecie pod adresem: edukacja.ipn.gov.pl

Zapraszamy także do wzięcia udziału w konkursie na komiks lub etiudę filmową:
ipn.gov.pl/pl/archiw/konkursramie-krzep-ojczyzn