MKiDN Weekend seniora z kultura 1200x1200 FBZ okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa i Narodowego, już po raz dziewiąty przygotowało akcję „Weekend seniora z kulturą”, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

W ramach tej akcji wszystkie osoby powyżej 60. roku życia w dniach 1-2 października mają zagwarantowany wstęp wolny do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, a także zniżkę 50 % na kawę w muzealnej kawiarni. Oprócz ekspozycji stałych będzie można zwiedzać nową wystawę czasową przygotowaną przez Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej, zatytułowaną „Ramię krzep – Ojczyźnie służ”. W 135.rocznicę powstania Sokolstwa Polskiego w Ameryce.

Serdecznie zapraszamy!