Wierzba2022W ramach XVI edycji Konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce otrzymało aż dwie nagrody.

Instytucja zdobyła III miejsce w kategorii najlepsza wystawa organizowana przez małe muzea, za ekspozycję „Jutro - kim chcesz być? Michał Jackowski. Rzeźba” oraz wyróżnienie w kategorii „Muzea w sieci” za film edukacyjno – promocyjny „Pragnienie wolności”.

Celem konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” jest pobudzenie pracy muzeów poprzez wyłonienie najlepszych placówek i wyróżnienie oraz nagrodzenie najciekawszych zdarzeń przez nie opracowanych i realizowanych, a także promocja muzeów oraz Województwa Mazowieckiego. O tytuł najciekawszej wystawy, najlepszego projektu otwartego, najlepszego projektu edukacyjnego, najlepszego projektu w kategorii „Muzea w sieci” i „Plakat muzealny” oraz najlepszego wydawnictwa ubiegają się co roku instytucje, które mają swoją siedzibę na Mazowszu. W tym roku zgłoszono 134 zdarzenia muzealne.

Cieszymy się, że po raz kolejny udało nam się znaleźć wśród nagrodzonych instytucji.