123 2022Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego wraz z Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza dzieci i rodziców do wspólnej zabawy. Zachęcamy do wzięcia udziału w XII edycji międzymuzealnej gry „Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś Ty!”.

W tym roku przebiega ona pod hasłem „Wielcy znani i nieznani”, rozpoczęła się 18 czerwca i potrwa przez całe wakacje. Będziemy odkrywać postacie historyczne nie zawsze powszechnie znane, ale warte poznania. Odkryjemy fakty i tajemnice związane z ich życiem.

Kto zaprojektował i wybudował ponad 40 mostów na amerykańskich rzekach? Która z żon wielkich polskich artystów z pasją hodowała rasowe kury? Jak nazywał się artysta, który uwiecznił Kazimierza Pułaskiego na tle klasztoru na Jasnej Górze? To tylko niektóre ciekawostki, które poznasz, biorąc udział w grze.
Jak grać? To proste. Zarejestruj się, pobierz karty zadań dla dzieci młodszych lub starszych, odwiedź przynajmniej osiem z 34 placówek na Mazowszu, odpowiedz na pytania i czekaj na zaproszenie na wielki finał. Każde zarejestrowane dziecko otrzyma swój pakiet nagród, które będą wręczone na Wielkiej Gali Finałowej 10 września 2022 r. Rejestracja i szczegóły na stronie www.razdwatrzywarszawiak.pl

Oprócz naszego Muzeum w grze biorą udział takie instytucje jak m.in.: Muzeum Narodowe w Warszawie, IPN, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Zamek w Czersku, Muzeum Niepodległości, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Łazienki Królewskie i wiele innych.

Organizatorem gry jest Muzeum Powstania Warszawskiego, patronem honorowym Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. Przedsięwzięcie dofinansowane jest ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”

Zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie! To świetny sposób aktywnego i kreatywnego spędzania wakacji. Do zobaczenia w Muzeum!

 

123 plakat2022