Baner informacyjny Po przerwie związanej z pandemią zapraszamy na XXVI koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’. Tym razem będziemy gościli Jacka Bończyka - aktora, autora tekstów i reżysera spektakli muzycznych.

W sobotę 30 kwietnia zaprezentuje on w Muzeum program, na który składają się mistrzowskie utwory geniusza polskiej piosenki - Wojciecha Młynarskiego. Usłyszą Państwo znane i lubiane, śpiewane przez kilka pokoleń Polaków utwory takie jak np.: „Absolutnie“, „Bynajmniej“, „Ogrzej mnie“, „Jeszcze w zielone gramy“ czy „Jesteśmy na wczasach“.

Przypomnijmy, że „Wieczory z Kulturą” w wareckim Muzeum to spotkania z wyjątkowymi artystami, znanymi i cenionymi, w kameralnej atmosferze. Obostrzenia pandemiczne nie pozwalały instytucji na organizację tego typu koncertów. Cieszymy się, że ponownie możemy Państwa zaprosić .

BonczykJacek Bończyk wielokrotnie współpracował z Wojciechem Młynarskim przy rozmaitych koncertach i spektaklach, był także dyrektorem artystycznym Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego, który ma za sobą trzy bardzo udane edycje. Niezwykły spektakl „Młynarski obowiązkowo“ czyli autoportret na aktorów i orkiestrę, w Teatrze 6. piętro w Warszawie - był ostatnim wspólnym przedsięwzięciem, które zrealizowali obaj zaprzyjaźnieni ze sobą artyści. W kwietniu 2017, Jacek Bończyk odebrał Dyplom Mistrzowski przyznany mu przez Kapitułę Nagrody im. Aleksandra Bardiniego podczas XXXVIII Przeglądu Piosenki Polskiej we Wrocławiu.

 

Koncert „ABSOLUTNIE, czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego“
30 KWIETNIA O GODZ. 19.00

Jacek Bończyk – śpiew
Konrad Wantrych – fortepian
Wojciech Gumiński – kontrabas

Informacje organizacyjne:

  • Bilety na koncert w cenie 90 zł od osoby będzie można nabyć przez Internet pod adresem rezerwacja@muzeumpulaski.pl lub kupić w kasie muzeum. Informacja tel. 48/667 20 20
  • Ilość miejsc ograniczona. Miejsca rezerwujemy wg kolejności zakupu biletów.
  • W cenie biletu również wino i przekąski.

Sala Centrum Edukacyjno-Muzealnego
ul. K. Pułaskiego 24
Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

Serdecznie zapraszamy!

Bonczyk plakat kopia