DSC 5636Po raz kolejny Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zostało wyróżnione przez Kapitułę Konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” 2020 organizowanego przez Marszałka Województwa Mazowieckiego i Stowarzyszenie Muzealników Polskich Oddział Mazowiecki.

23 września, dyrektor Muzeum Iwona Stefaniak i kurator wystawy dr Anna Rudek-Śmiechowska odebrały wyróżnienie za wystawę „Po przekątnej. Kalifornijska Grupa Krak Art” (kategoria najlepsza wystawa – muzea mniejsze). Uroczystość wręczania nagród odbyła się w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. 

Przypomnijmy, wyróżniona wystawa „Po przekątnej. Kalifornijska Grupa Krak Art” to pierwsza wspólna ekspozycja grupy w Polsce. Grupa powstała w 1980 roku w Los Angeles. Założona została przez wybitnych artystów o polskich korzeniach działających bez ustanku i z sukcesami w Stanach Zjednoczonych. W 40. rocznicę powstania Grupy, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, które od ponad 50 lat działa na rzecz dokumentacji i promocji śladów Polaków w Stanach Zjednoczonych, zaprezentowało wybrane prace siedmiu artystów. Kuratorami wystawy byli: Prof. zw. dr hab. Jan Wiktor Sienkiewicz, dr Anna Rudek-Śmiechowska, współpraca Iwona Stefaniak, projekt wystawy i druków towarzyszących Kamila Schinwelska – Elipsy, tłumaczenia Joanna Łukasiak-Hołysz.

Dziękujemy Kapitule konkursu za dostrzeżenie naszej pracy i przyznanie wyróżnienia. Organizatorom konkursu – Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego i Mazowieckiemu Oddziałowi Stowarzyszenia Muzealników Polskich za wspieranie działalności muzeów na Mazowszu.


Fot. K. Kamińska

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://www.muzeumpulaski.pl/aktualnosci/802-kolejne-wyroznienie-dla-muzeum#sigProId5aebb4ceab