cyfr bibl muzeumWe wrześniu 2020 r. Muzeum w Warce zawarło umowę o współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Radomiu. W ramach umowy znaczna część zbiorów bibliotecznych wareckiego Muzeum zostanie udostępniona online na platformie Radomskiej Biblioteki Cyfrowej.

Tym samym Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego dołącza do grona instytucji, której zbiory zostają szeroko rozpowszechnione ze swobodnym dostępem dla wszystkich chcących poszerzać wiedzę.

Przypominamy, że znaczna część zbiorów bibliotecznych Muzeum w Warce, w których skład wchodzą m.in. starodruki, rzadkie wydawnictwa polonijne z USA, prasa czy ciekawe karty pocztowe oraz publikacje o tematyce polsko-amerykańskiej, została zdigitalizowana w ramach realizowanego kilka lat temu zadania rewitalizacji zespołu pałacowo-parkowego w Warce-Winiarach. Z materiałów tych można było korzystać w czytelni komputerowej Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. Współpraca z radomską Biblioteką otwiera zatem nowe szanse dla popularyzacji zbiorów wareckiego Muzeum w przestrzeni wirtualnej. Już wkrótce, nie wychodząc z domu, przed monitorem własnego komputera czy ekranem telefonu, bezpłatnie, będzie można zapoznać się z wieloma interesującymi wydawnictwami.

Lada chwila na stronie internetowej Muzeum pojawi się zakładka oraz przekierowanie do Biblioteki Cyfrowej Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego funkcjonującej na platformie Radomskiej Biblioteki Cyfrowej. Ilość zamieszczonych w niej publikacji z każdym dniem będzie rosła.

 

WEJDŹ DO BIBLIOTEKI

panel biblioteka cyfrowa