Ferie w MuzeumMuzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza rodziny z dziećmi, dzieci i młodzież na Ferie w Muzeum:

  • Zapraszamy do Wirtualnego rodzinnego zwiedzania Muzeum – linki do zwiedzania: https://cutt.ly/LjdZQIB połączone z rozwiązywaniem zagadek związanych z poszczególnymi fragmentami ekspozycji. Codziennie nowe zadanie do rozwiązania znajdziecie na stronie muzeum www.muzeumpulaski.pl  (w zakładce Ferie w Muzeum) i fanpage’u Muzeum.
  • Zapraszamy na Rodzinne spacery po parku z przewodnikiem (bezpłatne) w okresie 7 – 15 stycznia o godz. 10:00 i 14:00, grupy max 8 osób, po wcześniejszej rezerwacji, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Podczas spacerów historia zabytkowego parku w Winiarach, parkowe legendy, ścieżka edukacyjna do rzeki (fauna i flora Doliny Pilicy). Spacery uzależnione są od warunków pogodowych (bez opadów deszczu, bez silnego wiatru). Czas spaceru ok 40 minut.

Zgłoszenia pod adresem: rezerwacja@muzeumpulaski.pl,  tel. 48/667 20 20 

  • Kontynuujemy nasz cykl online „Spacerkiem po parku” (historia, przyroda, ciekawostki i legendy) na stronie www i Fanpage’u Muzeum.
  • Zapraszamy rodziców i dzieci do konkursu plastycznego pt.: „Warka małe miasto z wielką historią – 700 lat Warki”. W tym roku będziemy obchodzić 700- lecie Warki. W czasie ferii czas na odpoczynek i twórczą zabawę. Jest to okazja, by pokazać jak wygląda nasze miasto – jakie są Wasze ulubione miejsca w Warce, jak wygląda Warka waszymi oczami, co jest w Warce godnego zobaczenia, jakich bohaterów ma miasto? Ołówek, kredki, farby, kolorowy papier – technika prac jest dowolna. Poproście rodziców lub starsze rodzeństwo o pomoc – skany lub zdjęcia prac wraz imieniem i wiekiem autora należy wysłać na adres e-mail: edukacja@muzeumpulaski.pl. Z nadesłanych prac stworzymy galerię na naszej FB stronie. Prace, które uzyskają najwięcej polubień zostaną nagrodzone (zobacz: zasady konkursu).

Zasady konkursu:
1. Konkurs przeznaczony jest dla rodzin – dzieci mogą korzystać z pomocy rodziców.
2. Technika prac jest dowolna, poza formą przestrzenną.
3. Prace należy w formie skanów lub fotografii wysłać na adres e-mail: edukacja@muzeumpulaski.pl
4. Nadesłane prace zaprezentowane będą w galerii na stronie FB 18.01.21 r.
5. Trzy prace, które uzyskają najwięcej polubień do 20.01.21 r. zostaną wyróżnione nagrodami rzeczowymi.