DSC 3685To był kolejny, niezapomniany koncert z cyklu ,,Letnia strefa muzyki’’. 27 września na muzealnej scenie w ramach cyklu koncertów „Letnia strefa muzyki” gościliśmy artystkę, której nie trzeba przedstawiać fanom piosenki francuskiej.

Lydie Charlotte Kotliński - znakomita wokalistka francuska, przeniosła publiczność w podróż od lat 20. XX do czasów współczesnych.
Usłyszeliśmy najpiękniejsze utwory takich artystów jak: Jean Renoir, Charles Trenet, Francis Lemarque, Edit Piaf, Robert Niel, Josephine Baker. Artystka zaśpiewała dla Gości również piosenkę Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego ,,Uciekaj moje serce’’, w wersji polsko-francuskiej.

Lydie Charlotte Kotliński wraz z towarzyszącym jej pianistą Pawłem Odoszewskim ukazali publiczności część muzycznej kultury francuskiej, jej specyficzną naturę, akcent i bogatą paletę barw.
Dobry kontakt artystki z publicznością i niesamowity głos artystki zostanie nam na długo w pamięci. Koncert potwierdził, że piosenka francuska, dumna i romantyczna, uwodzi bez względu na epokę w której powstała.

To był ostatni tego roku koncert w cyklu ,,Letnia strefa muzyki’’, który mogliśmy zrealizować dzięki dofinansowaniu w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec, za które bardzo dziękujemy.

Dziękujemy Lydie Charlotte Kotliński i pianiscie Pawłowi Odoszewskiemu za wyjatkowy koncert.