image10 grudnia w bibliotece pałacu Pułaskich odbyło się kameralne spotkanie z wierszami dr. Zbigniewa Kwiczaka.Znany w Warce społecznik dr Zbigniew Kwiczak jest autorem 6 tomików wierszy.

Pochodzi z Kresów południowo – wschodnich, z Podola. Z wykształcenia jest ekonomistą, związał się z Warką w 1962 r, a na stałe zamieszkał w 2002 r. Związany jest z ruchem kresowym. Jego wiersze to osobiste rozważania o domu rodzinnym, dzieciach, wnukach, przyjaciołach, Kresach, historii Polski, historii Warki, bohaterach historycznych i znanych ludziach Warki. Pisze o przyrodzie i otaczającej go rzeczywistości. Sukcesywnie wydaje kolejne tomiki, które stanowią Jego ślad. Wiersze Zbigniewa Kwiczaka czytali w Muzeum uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego wraz z nauczycielką języka polskiego Panią Mariolą Rękawik. Autor zapowiadał kolejne bloki tematyczne wierszy, ale także mówił o pasji pisania. W spotkaniu wzięli udział: Burmistrz Warki Pan Dariusz Gizka, Pani Wiceburmistrz Teresa Knyzio, przedstawiciele rodziny, przyjaciele i znajomi autora, młodzież LO Warka. Gratulujemy Autorowi pasji pisania i dziękujemy Pani Marioli Rękawik oraz Młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego w Warce za przygotowanie wieczoru.