Zdjęcie pałacuW dniu 3 maja wstęp do muzeum jest bezpłatny!

Muzeum czynne:

2 maj od 10.00 do 17.00
3 – 5 maj od 10.00 do 18.00

W dniach 2 – 5 maja zapraszamy do odwiedzenia zespołu pałacowo-parkowego w Warce - Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. Muzeum udostępnia dwie wystawy stałe: „Kazimierz Pułaski i zasłużeni Polacy w USA” oraz „Warka – miasto dotknięte historią’’.

Podczas Majówki w sieni zabytkowego pałacu będzie prezentowany jeden z pierwodruków Ustawy rządowej z 1791 r. czyli Konstytucji 3 maja z Drukarni Korpusu Kadetów.

Ponadto instytucja poleca dwie wystawy czasowe: „Eugeniusz Węgiełek. Radość tworzenia" – ekspozycja monograficzna cenionego rzeźbiarza i malarza ludowego, prezentowana w sali wystawowej Centrum Edukacyjno-Muzealnego oraz „Emocjonaliści. W 30-lecie działalności” - wystawa zbiorowa, ukazująca prace międzynarodowej grupy artystycznej, założonej w 1994 r. w Nowym Jorku, prezentowana w bibliotece pałacowej.

Muzeum w Warce otacza malowniczo położony zabytkowy park na skarpie nad Pilicą. Warto wybrać się do nas na spacery. Szczególnie polecamy ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą prezentującą faunę i florę doliny Pilicy.

Muzeum zaprasza również do Café Savannah, gdzie można skosztować pysznych domowych ciast, aromatycznych kaw i wyjątkowych smakowych herbat.