komuiakt 202005Drodzy Goście, rozpoczynamy proces powrotu. W związku z wdrożeniem II etapu znoszenia nakazów i zakazów, wynikających ze stanu epidemii, od 4️ maja, podobnie jak inne muzea, przygotowujemy się do otwarcia instytucji. Zakres i czas otwarcia ekspozycji uzależnione będą od konsultacji z Sanepidem.

Od 20 kwietnia udostępniliśmy park i można korzystać z jego walorów w godz. 10.00-20.00.

Nadal sytuacja w zwalczaniu epidemii jest bardzo poważna i zachęcamy w pierwszej kolejności do kontaktu drogą elektroniczną oraz do korzystania z udostępnianej przez nas oferty online, śledzenia strony internetowej Muzeum i Facebooka, a także wirtualnych spacerów po ekspozycji i parku.

Przypominamy, że nadal obowiązuje ograniczenie działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki, z organizacją koncertów, imprez, wernisaży, projekcją filmów na otwartym powietrzu lub w pozostałych miejscach. Znoszenie tych ograniczeń planowane jest w kolejnych etapach.

Opiekujemy się zbiorami i parkiem, pracujemy nad kolejnymi wystawami i projektami. Przygotowujemy się do otwarcia ekspozycji stałych, wystawy czasowej, sklepiku i kawiarenki.

Prosimy o zrozumienie i cierpliwość – w trosce o wspólne zdrowie i bezpieczeństwo naszych Gości i Pracowników muzeum.

O kolejnych decyzjach będziemy informowali na bieżąco. Życzymy zdrowia i mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli Państwa zaprosić również do muzealnych wnętrz.

Z wyrazami szacunku,

Iwona Stefaniak