60kultura2019plakatminiMuzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce po raz kolejny przyłącza się do akcji ,,60+ Kultura”, organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W pierwszy weekend jesieni, a więc 28-29 września, wszyscy Seniorzy mogą skorzystać ze specjalnej oferty Muzeum. Tylko w tym dniu na hasło ,,60+ Kultura’’ bilety wstępu dla osób powyżej sześćdziesiątego roku życia będą za symboliczną złotówkę. Dodatkowo nasi przewodnicy bezpłatnie oprowadzą po ekspozycji, wprowadzając gości w świat tajemnic Kazimierza Pułaskiego i wielkich Polaków w USA, a także historii Warki.
Wszyscy Seniorzy w godzinach 12.00-15.00 będą mogli nieodpłatnie obejrzeć film o patronie muzeum Kazimierzu Pułaskim oraz "1 września 1939 r. w Warce we wspomnieniach’’ - z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej (sala Centrum Edukacyjno-Muzealnego). Nasza muzealna kawiarnia Cafe Savannah przygotowała specjalną ofertę na ten weekend dla Seniorów, rabat 50% na zakup kawy lub aromatycznej herbaty.

Celem ogólnopolskiej kampanii ,,60+ Kultura’’ jest zachęcenie Seniorów do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania. Szczegółowe informacje o akcji można znaleźć na stronie internetowej: http://mkidn.gov.pl 

Serdecznie zapraszamy!


(zwiedzanie z przewodnikiem dla grup min. 20 osób, rezerwacja godziny: tel. 48 667 22 67 lub pod adresem rezerwacja@muzeumpulaski.pl )

 

60kultura2019plakatpoziom