paradaJeśli chcesz miło spędzić niedzielne popołudnie i wieczór 7 lipca, sam, z rodziną lub przyjaciółmi, koniecznie musisz udać się na Piknik Vivat Pułaski. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji.

 

 

 

 

 

Parada Pułaskiego

parada2Najlepiej zacząć od przyjścia o godz. 15:00 na warecki rynek i wspólnie udać się w Paradzie Pułaskiego do Parku w Winiarach, gdzie odbędzie się cała impreza. Warto tak zrobić, ponieważ dla tych, którzy pojawią się na rynku, organizatorzy przygotowali piknikowe gadżety, wśród których są koszulki, bandamki, czapeczki, balony, chorągiewki, itp. Paradę poprowadzi sam Generał Pułaski na koniu wraz z naszą warecką Orkiestrą Moderato. Będą grupy rekonstrukcyjne, parada motocykli i na pewno będzie kolorowo i wesoło! Naprawdę warto, razem z bliskimi, znajomymi, przyjaciółmi i wszystkimi mieszkańcami Warki uczestniczyć w jedynej w Polsce „Paradzie Pułaskiego”.

 

 Scena główna – orkiestrowo i big bandowo

orkiestrowoNa głównej scenie będzie dużo wspaniałej muzyki. W tym roku - mocno big-band’owo i orkiestrowo. Jako pierwsza z koncertem estradowym zaprezentuje się jedna z najlepszych w Polsce amatorskich orkiestr czyli warecka Moderato. Usłyszymy wiele… w tym klasykę muzyki rozrywkowej, czy uwielbiane melodie filmowe. Z kolei zespół Eliasz Orchestra zagra największe światowe, europejskie i polskie przeboje.

 

 

 

Blues Brothers Show

blues brothers showCzy może być coś bardziej amerykańskiego niż klasyczni „faceci w czerni”? Na finał imprezy ok. 19:30 na scenie głównej usłyszymy największe hity zespołu The Blues Brothers. Wspólnie będziemy bawić się przy rytmach takich przebojów jak: Everybody Needs Somebody to Love, Gimme Some Lovin', Jailhouse Rock czy Sweet Home Chicago...

 

 

 

 

Pokazy historyczne

pokazy historyczneTo atrakcja, która cieszy się niezwykłą popularnością. Pokazy woltyżerki konnej w wykonaniu Generała Pułaskiego i jego wiernych kompanów to coś, co często mrozi krew w żyłach. Pokazuje też jak potężną bronią w tamtych czasach była konna kawaleria, wszak Pułaski uznawany jest w Ameryce za ojca kawalerii. Na pikniku zaprezentuje się również małopolska grupa sarmatów, którzy pokażą nie tylko dawne staropolskie tradycje, ale przede wszystkim walki na szable. Podczas pikniku zaplanowane zostały trzy pokazy, trzech różnych grup rekonstrukcyjnych. Emocji na pewno nie zabraknie. Pokazy odbędą się przed sceną na głównej polanie pikniku o 16:45, 17:30 oraz 19:00. Poza pokazami rekonstruktorzy będą w swoich obozowiskach prezentowali umundurowanie, jak w dawnych czasach wyglądało zwyczajne życie żołnierza, czym się zajmowali i jak spędzali wolny czas.

Wioska indiańska

wioska indianskaNie lada atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, będzie Wioska Indiańska, którą przygotuje zespół HUU-SKA LUTA. Posiadają oni stroje i wyposażenie wykonane zgodnie z kanonem sztuki indiańskiej przy wykorzystaniu naturalnych surowców. Podczas trwanie pikniku zespół będzie propagował kulturę Indian z Ameryki Północnej, poprzez prowadzenie konkursów, gier i zabaw oraz rozmów z zainteresowanymi uczestnikami. Zostanie również zaprezentowany taniec Pow Wow. W wiosce staną charakterystyczne namioty Tipi, w których będzie można obejrzeć przedmioty codziennego użytku, m.in. różnego rodzaju broń, tomahawki, pokrowce na noże, tarcze, repliki karabinów, włócznie, łuki i maczugi oraz tradycyjne stroje i biżuterie. Wioska indiańska będzie działała w godzinach od 16 do 20.

Muzeum pełne atrakcji

muzeum pelne atrakcjiW godz. 16.00-19.00, za symboliczną złotówkę, będzie można zwiedzić Muzeum im. K. Pułaskiego oraz wystawę poświęconą historii Warki. Kto nie był i nie widział, jak pięknie po rewitalizacji prezentuje się pałac, warto skorzystać z okazji. O godz. 17:00 w Centrum Edukacyjno-Muzealnym czyli w nowym budynku Muzeum odbędzie się wernisaż wystawy światowej sławy fotografika CZESŁAWA CZAPLIŃSKIEGO pt. „Prezydent Donald Tramp w Nowym Jorku i Warszawie”. Cz. Czapliński, który od ponad 40 lat mieszka i tworzy w Nowym Jorku oraz Warszawie, w latach 80. Fotografował młodego biznesmena Donalda Trumpa. Po 30 latach wykonał sesję fotograficzną Prezydenta Trampa podczas wizyty w Warszawie.

Wystawy plenerowe

wystawy plenerowePrzechadzając się po parkowych alejkach będzie można obejrzeć dwie niezwykłe wystawy plenerowe. Jedna z nich pt. „Polsko-amerykańskie historie”, która powstała z okazji przypadającego w tym roku 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a USA prezentuje Polaków lub osoby posiadające polskie korzenie w Ameryce. Często są to zaskakujące postacie i historie… Drugą wystawą plenerową będzie wystawa pt. „Polonia Restituta”, która powstała w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawia najważniejsze wydarzenia w dziejach narodu polskiego. Przybliża obserwatorowi historię naszej Ojczyzny od końca XVIII w. do lat dwudziestych XX w. Zawiera cenne walory edukacyjne i wychowawcze.

Strefa dziecięca

strefa dzieciecaZa pomnikiem Pułaskiego będzie się wiele działo, szczególnie dla najmłodszych. Będą dwa darmowe dmuchańce, będą animacje, gry i zabawy, balonikowe cuda, malowanie twarzy, wielkie bańki i jeszcze wiele innych gier i zabaw. Tu zapraszamy najmłodszych!

 

 

 

 

  

Planszówki… czyli granie w altanie

wargWarecki Klub Gier Planszowych WARG zaprasza do malowniczo usytuowanej białej altany w godz. 16-20.00, na pokaz historycznej gry bitewnej „Wrzesień 1939” oraz wspólne granie w gry rodzinne. Zabawa dla dzieci powyżej 7 lat.

 

 

 

 

 

Cafe Savannah

cafe01Każdy, kto będzie chciał napić się wyśmienitej kawy, aromatycznej herbaty parzonej w czajniczku, zjeść dobre domowe ciasto i posłuchać lekkiej, poetycko-jazzującej muzyki, może zatrzymać się w Cafe Savannah w Centrum Edukacyjno-Muzealnym. Na małej scenie wystąpią: o 16.00 Ostatnia Paczka, 18.00 Darek Rączka z zespołem. W tym miejscu polecamy Strefę relaksu z leżakami, to będzie dobry wybór…
Wśród licznych atrakcji będą jeszcze: ogródek grillowy ze złocistym wareckim trunkiem i wyśmienitym jedzeniem z grilla, ale nie tylko, zjeżdżalnia gigant, prawdziwy amerykański rodeo byk, pamiątkowe monety, osoby w strojach historycznych… Organizatorzy przygotowali różne gadżety dla najmłodszych, m.in. balony, chorągiewki, wiatraczki, czapeczki… Nie może Cię zabraknąć 7 lipca! Zaczynamy o 15.00 na wareckim rynku, potem od 16.00 w Parku na Winiarach. Do zobaczenia

 

 

 

Piknik historyczno-kulturalny VIVAT PUŁASKI 7 lipca 2019

Park przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce 

 

Program

 • 15:00 – Parada Pułaskiego (jedyna w Polsce, z rynku miejskiego do parku w Winiarach, poprowadzi ją sam Generał Kazimierz Pułaski na koniu, grupy rekonstrukcyjne i Orkiestra Moderato, całość zamknie parada motocykli i amerykańskich samochodów)
 • 16:00 – Koncert estradowy Orkiestry Moderato z Warki – cz.1 (wielkie hity w wykonaniu jednej z najlepszych w Polsce amatorskich orkiestr dętych)
 • 16:30 – Oficjalne otwarcie Pikniku historyczno-kulturalnego VIVAT PUŁASKI
 • 16:45 – Pokaz historyczny – Generał Pułaski i jego czasy – cz 1.
 • 17:15Koncert estradowy Orkiestry Moderato – cz.2
 • 17:30 Pokaz historyczny cz. 2
 • 18:00 Koncert – Największe Światowe Przeboje
 • 19:00 – Pokaz Historyczny – Indianie Ameryki Północnej (pokaz w wykonaniu grupy Huu-Ska Luta)
 • 19:30Koncert – Blues Brothers Show
 • 21:00Zakończenie Pikniku historyczno-kulturalnego VIVAT PUŁASKI

Dodatkowe atrakcje:

 • Strefa Dziecięca (darmowe dmuchańce i animacje)
 • Wioska Indiańska Huu-Ska Luta
 • Ogródek grillowy
 • Granie w Altanie – gry planszowe z Klubem WARG
 • Amerykańskie Rodeo
 • Gigant zjeżdżalnia

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego:

 • Dzień otwarty w Muzeum, wejście za symboliczną 1 zł, w godz. 12.00-14.00, 16.00-19.00
 • Centrum Edukacyjno-Muzealne – 17.00 wernisaż wystawy czasowej: „Prezydent Donald Trump w Nowym Jorku i Warszawie. Fotografie Czesława Czaplińskiego”
 • Wystawa plenerowa „Polonia Restituta”. W 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze – taras pałacu
 • Wystawa plenerowa „Polsko-amerykańskie historie”. W 100-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a USA
 • Cafe Savannah – kawiarnia przy Centrum Edukacyjno-Muzealnym
  Letnia strefa muzyki przy kawiarni: godz. 16.00 – koncert zespołu Ostatnia Paczka
                                                                    godz. 18.00 – koncert zespołu Bez Cienia Ciszy

 

 

Plakat

plakat vp2019 mini

 

Mapka pikniku

VP2019 mapka

 

 

ustawienie parady2019

logotypy vp20192