Oferta Muzeum im Kazimierza Pułaskiego w Warce

FERIE ZIMOWE 13-26 luty 2023 r.

Muzeum czynne:

• od środy do piątku 9:00 – 16:00
  • w soboty i niedziele 10:00 – 17:00

Zapraszamy do zwiedzania ekspozycji stałych z przewodnikiem i indywidulanie:
Kazimierz Pułaski i zasłużeni Polacy w USA.
Warka miasto dotknięte historią.

Wystawy czasowe dostępne podczas ferii:
Napoleon Orda. Ze zbiorów Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego – biblioteka pałacu
Ramię krzep Ojczyźnie służ. 135 rocznica powstania Sokolstwa Polskiego w Ameryce – sala wystawowa Centrum Edukacyjno-Muzealnego. Wystawa opracowana przez historyków Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest partnerem organizacji ekspozycji.

Zajęcia warsztatowe ze spacerami po parku*
Co zimą w starym parku piszczy?
Ptaki zimą. Dlaczego, kiedy i jak dokarmiamy ptaki? Prezentacja i spacer
Dokarmiamy ptaki zimą. Spacer po parku połączony z uzupełnieniem karmy dla ptaków w karmnikach. Ptasie obserwatorium.

Zajęcia tematyczne dla dzieci (we współpracy z instytucjami samorządu lokalnego)
Ferie w mieście – ferie w muzeum pt. Super Bohaterowie **
1. Paweł Strzelecki - „W podróż dookoła świata”
2. Ernest Malinowski - „Koleją przez Andy”

Kuratorskie oprowadzanie po wystawie czasowej „Napoleon Orda. Ze zbiorów Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego”, dedykowane dla dzieci i młodzieży pt.: Poznajmy Napoleona Ordę i jego misję***

Poza tym polecamy gościom muzeum i spacerowiczom:
Café Savannah: domowe ciasta, zimowe herbaty, aromatyczne kawy.
Muzealny sklepik z pamiątkami oraz publikacjami związanymi z działalnością muzeum.

*Zajęcia odbywają się w czwartki i piątki, dla grup minimum po 10 osób, w godz. 10.00-12.00, ilość miejsc ograniczona, zgłoszenia przyjmujemy do 10 lutego, tel. 48/667 22 67 wew.28
**Zajęcia odbywają się w środę 15 lutego oraz w środę 22 lutego, w godz. 10.00-13.00, ilość miejsc ograniczona, zgłoszenia przyjmuje Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, tel. 48/667 22 70

***Zwiedzanie wystawy czasowej „Napoleon Orda. Ze zbiorów Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego”, dostosowane dla dzieci i młodzieży. Oprowadza po wystawie kurator, który wprowadzi dzieci i młodzież w świat bogatej tradycji dawnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów za pośrednictwem rysowanych przez Napoleona Ordę pejzaży z zamkami, pałacami, dworami i kościołami. Specjalne zwiedzanie odbywać się będzie w czwartki w godz. 13.00-13.45. w przypadku zgromadzenia grupy min. 5-osobowej. 16 lutego - dla młodzieży ze szkół średnich, 23 lutego dla dzieci ze szkół podstawowych. Ilość miejsc ograniczona, tel. 48/667 22 67 wew.28.