rakietnicy2019Dnia 12 lutego ( wtorek ) o godz. 12 w Centrum Edukacyjno – Muzealnym przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce odbędzie się spotkanie z jednym z autorów wystawy - Oto dni krwi i chwały; reduta Ordona i rakietnicy Królestwa Polskiego dr. Wojciechem Borkowskim, na które serdecznie Państwa zapraszamy.

Wystawa została otworzona w październiku 2018 r. i była główną atrakcją obchodów „Dnia Kazimierza Pułaskiego’’. To już ostatnie dni prezentowania ekspozycji, która została utworzona przy pomocy Państwowego Muzeum Archeologicznego z Warszawy, na której można zobaczyć m.in. materiały związane z początkiem rakietnictwa polskiego, wykorzystywanego do działań zbrojnych w 1. poł. XIX w. oraz obiekty wydobyte podczas prac archeologicznych z miejsca, gdzie niegdyś usytuowana była Reduta Ordona.

BorkowskiDr Wojciech Borkowski – archeolog, popularyzator nauki, rekonstruktor historyczny, od 1997 r. wicedyrektor Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie, Członek Zarządu Oddziału Mazowieckiego Stowarzyszenia Naukowego Archeologów Polskich w Warszawie, przewodniczący komisji do spraw oświaty i popularyzacji archeologii SNAP, członek Stowarzyszenia Artylerii Dawnej „Arsenał’’. Autor kilkudziesięciu prac naukowych. Laureat Nagrody Redaktora Uniwersytetu Warszawskiego oraz Nagrody im. Krzysztofa Dąbrowskiego za Popularyzację Nauki, podczas wykładu opowie o rakietnikach Królestwa Polskiego, których bateria stacjonowała w Warce w latach 30 XIX w.

Jesteśmy przekonani, że wysłuchanie opowieści o rakietnikach, którzy ożywili życie gospodarcze i społeczne Warki, będzie dla Państwa niezwykłym wydarzeniem. Przed wykładem, ostatnie kuratorskie oprowadzenie po wystawie poprowadzi kurator Jacek Borkowski, również archeolog.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu z pasjonatem i znawcą tego tematu.