K086W dniach 17-18 września w Warce, Hotelu Sielanka nad Pilicą odbył się XII Sejmik Turystyczny Województwa Mazowieckiego.

Atrakcją turystyczną dla uczestników sejmiku było zwiedzanie naszego muzeum i parku. Na terenie Hotelu Sielanka odbyła się też gala wręczenia nagród w plebiscycie „Focus na Mazowieckie” - Top 20 najpiękniejszych miejsc na Mazowszu. Konkurs zorganizował Samorząd Województwa Mazowieckiego z okazji 20-lecia samorządu wraz z redakcją pisma „Focus”. Zabytkowy park w Winiarach został zgłoszony do konkursu przez publiczność i otrzymał nagrodę w kategorii przyroda, jako jedno z najpiękniejszych miejsc w sercu Polski.

W obradach XII Sejmiku Turystycznego Województwa Mazowieckiego wzięła udział dyrektor muzeum Iwona Stefaniak.

fot. UMWM/Ewa Witak