opera2016615 kwietnia w pałacu Pułaskich odbył się siódmy koncert z cyklu „Wieczór z Kulturą”. Gościliśmy artystów związanych z łódzką sceną operową: sopranistkę Małgorzatę Kulińską, Mariusza Adama Rutę – tenora i pianistkę Małgorzatę Zajączkowską. W programie wieczoru znalazły się największe przeboje operowe i operetkowe z dzieł takich jak: ,,Tosca’’ - G. Pucciniego, ,,La Traviatta’’ - G. Verdiego, ,,Księżniczka Czardasza’’, ,,Hrabina Marica’’ Kalmana, ,,Wesoła Wdówka’’ F. Lehara czy ,,Zemsta nietoperza’’ J. Straussa.

Małgorzata Kulińska – solistka Teatru Wielkiego w Łodzi, debiutowała w 2000 r. w Teatrze Wielkim w Łodzi w partii Barbariny w „Weselu Figara”. W swojej karierze zawodowej wykonywała wiele partii operowych, operetkowych i musicalowych. Od wielu lat współpracuje z Polską Operą Kameralną, gdzie wykonuje czołowe partie operowe. W Warce porwała publiczność, zaczarowała pięknym, mocnym głosem i swoją energią. Towarzyszący jej młody tenor Mariusz Adam Ruta – okazał się również mocnym i pięknym głosem. Wykonane przez niego partie solowe były nie tylko bardzo dobrze wykonane muzycznie, ale również z aktorskim zacięciem. Pan Mariusz zaprezentował także kilka pieśni neapolitańskich, którymi zaczarował wszystkie panie. Artystom towarzyszyła pianistka Małgorzata Zajączkowska-Warsza – pedagog Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. To był kolejny, udany i niezapomniany „Wieczór z Kulturą” w muzeum. Dziękujemy Artystom, a także niezawodnej publiczności.

Podziękowania kierujemy również do Państwa Angeliki i Jarosława Nowocielów – właścicieli Warszawskiej Wytwórni Wódek KONESER w Grzegorzewicach – Partnera organizacji koncertów w muzeum.

 

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://www.muzeumpulaski.pl/wydarzenia/koncerty/98-opera-goscila-w-muzeum#sigProId8a249b601f