Woods2020 085 lipca w niedzielne popołudnie zaprosiliśmy mieszkańców Warki i okolic na Amerykańską niedzielę na Winiarach.

O godzinie 14:00 rozpoczął się program artystyczny grupy Huu-Ska Luta z Torunia. Grupa ta od 1998 roku prowadzi działania mające na celu przybliżenie Polakom pięknej i niezwykle ciekawej kultury Indian Ameryki Północnej przez taniec, zabawę i integrację. Grupa Huu-Ska Luta pojawiła się na Winiarach po raz szósty. Na terenie parku powstała mini wioska indiańska, która była malowniczym tłem dla niezwykle interesującej opowieści o historii i losach plemion indiańskich, o ich życiu codziennym, na które składały się: polowania, gromadzenie zapasów, wytwarzanie broni i przedmiotów codziennego użytku. Członkowie grupy ubrani w barwne stroje Siuksów prezentowali przedmioty rękodzieła dawnych Indian – naczynia, broń, ozdoby. Opowieść przeplatana była bardzo ciekawymi tańcami pow wow w rytmie oryginalnej indiańskiej muzyki. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią tym razem elementy związane z integracją ograniczone były do bezpiecznego minimum. Finałem programu był niezwykły taniec z pierścieniami.

Po programie zespołu Huu-Ska Luta, w ramach kolejnej edycji Letniej Strefy Muzyki przed publicznością zaprezentowała się nietuzinkowa artystka z Oregonu, od 6 lat mieszkająca w Polce, w Puławach – Moriah Woods. Był to już drugi występ tej artystki w naszym Muzeum. Wokalistka, multiinstrumentalista, kompozytorka i autorka tekstów. Jej muzyka to tradycyjny folk połączony z country podkreślone indywidualną interpretacją i specyficznym brzmieniem. Moriah Woods zaprezentowała publiczności utwory pochodzące z trzech wydanych przez Nią płyt. Mocną stroną niedzielnego występu był niesamowity wokal artystki. Moriah Woods podarowała nam godne uwagi wydarzenie kulturalne.

Serdecznie dziękujemy licznie przybyłym gościom. Dziękujemy Moriah za wspaniały koncert!

 

 

 

 

Projekt ,, Letnia strefa muzyki’’ dofinansowany został z funduszu Społecznego Grupy Żywiec.Logo Grupa Zywiec